Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3038
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policjantka pomogła starszej pani wrócić do domu

Piątek, 17 marca 2017, 14:05
Aktualizacja: 14:10
Autor: 112
Jelenia Góra: Policjantka pomogła starszej pani wrócić do domu
Fot. Archiwum
Wczoraj (16.03) około godziny 13.05 policjantka Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze idąc jedną z ulic w centrum miasta została poproszona przez przechodniów o pomoc starszej kobiecie, która zapomniała gdzie mieszka.

Policjantka na ławce zauważyła siedzącą starszą kobietę, ubraną niestosownie do tej pory roku, była ona wyziębiona. W rozmowie z nią udało się ustalić imię i nazwisko, jednak nie miała żadnych dokumentów, telefonu ani kluczy od mieszkania. Wiedziała jedynie, że mieszka gdzieś w okolicy banku.

- Po spacerze z kobietą i sprawdzeniu kilku lokali mieszkalnych udało się trafić do mieszkania 80-latki, a na klatce rozpoznał ją sąsiad. Okazało się, że mieszkanie było otwarte. Kobieta mieszka sama, a opiekę sprawuje wynajęta przez rodzinę opiekunka, która oświadczyła, że przychodzi codziennie i pomaga 80-latce w codziennych czynnościach, bo ta cierpi na demencję starczą. Tego dnia również była rano. Wychodząc zamknęła drzwi, które jednak starszej kobiecie udało się otworzyć i wyjść – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- O zaistniałej sytuacji powiadomiono właściwe instytucje pomocowe - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group