Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7219
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policjanci ze studentami o bezpieczeństwie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 29 października 2015, 8:11
Aktualizacja: 8:17
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie ze studentami I roku Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Uczestniczyło w nim około 200 osób. Była mowa o potencjalnych zagrożeniach i o tym, jak postępować, aby ich uniknąć.

Ze strony Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze udział w spotkaniu wzięli: specjalista ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze, funkcjonariusze Zespołu Komunikacji Społecznej oraz policjant z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą.

Wykłady dotyczyły bezpiecznego poruszania się po drodze, odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, w stanie nietrzeźwości oraz po użyciu środków odurzających. Ponadto policjanci poinformowali o zagrożeniach wynikających z rozmowy przez telefon komórkowy w trakcie jazdy.

Przypomnieli również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w porze wieczorowo-nocnej poza obszarem zabudowanym. Ponadto poinformowali o konsekwencjach prawnych, grożących za zakłócanie porządku publicznego, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych oraz za posiadanie i handel środkami odurzającymi, a także wskazali na zagrożenia w dyskotekach , pubach w zawiązku z możliwością dosypania do napoju substancji psychoaktywnych powodujących utratę świadomości.

Była mowa o zagrożeniach w sieci oraz w jaki sposób postępować, kiedy padnie się ofiarą oszustwa. Studenci dowiedzieli się również, gdzie i w jaki sposób skontaktować się z policjantami jednostki, na terenie której znajduje się uczelnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group