Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3829
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Policjanci zatrzymali grupę oszustów

Piątek, 23 kwietnia 2010, 8:48
Aktualizacja: 8:48
Autor: TEJO
Cztery osoby podejrzane o oszustwa zatrzymała policja jeleniogórska. 24–letnia kobieta i trzech mężczyzn w wieku od 29 do 33 lata wspólnie i w porozumieniu próbowali wyłudzić kredyty w różnych placówkach bankowych w Jeleniej Górze.

Cała grupa została zatrzymana w minioną środę w jednym z jeleniogórskich banków. 24-letnia kobieta ubiegała się o kredyt w wysokości 6000 zł na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach z firmy budowlanej. Pozostałe osoby towarzyszyły jeleniogórzance.

– 33-letni mężczyzna w wyposażył kobietę w zaświadczenie o zarobkach ze swojej firmy. Pozostali mężczyźni również ubiegali się o pożyczki gotówkowe w różnych placówkach bankowych. W celu uzyskania kredytów przedstawiali nieprawdziwe zaświadczenie o zatrudnieniu, które wystawiał 33-latek. Żadna z osób nie pracowała w tym podmiocie – ustaliła policja.

Uzyskaną w ten sposób gotówką wszyscy mieli się podzielić. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania. Kobieta ze względu na obowiązek opieki nad małym dzieckiem została po czynnościach zwolniona, a mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za oszustwa całej piątce grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group