Policjanci z Kowar zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego, który celowo podpalił dwa należące do niego pojazdy – samochód osobowy i motocykl. Czyn ten miał na celu udaremnienie wykonania postanowienia prokuratora o zabezpieczeniu majątkowym, co uniemożliwiłoby zaspokojenie roszczeń Skarbu Państwa. Do zdarzenia doszło pod koniec lipca br. w Kowarach. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzuty, przyznał się do winy i został objęty dozorem policyjnym oraz zakazem opuszczania kraju. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach przeprowadzili skuteczne działania, które doprowadziły do zatrzymania 40-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego. Mężczyzna jest podejrzany o celowe zniszczenie swojego mienia poprzez jego podpalenie.
Jak ustalili policjanci, jego celem było udaremnienie wykonania orzeczenia sądowego dotyczącego zabezpieczenia majątkowego.
Do zdarzenia doszło 29 lipca 2025 roku, około godziny 21.10 w Kowarach. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych, w tym analizy zapisu z monitoringu oraz relacji świadków, funkcjonariusze ustalili, że podpalenia najprawdopodobniej dokonał sam właściciel pojazdów.
Mężczyzna celowo zniszczył swój majątek, który objęty był postanowieniem o zabezpieczeniu majątkowym, wydanym 24 lutego 2025 roku przez Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze. Celem tego działania było udaremnienie zaspokojenia roszczeń Skarbu Państwa, wynikających z wyroku Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze z 19 marca 2025 roku.
Zatrzymany usłyszał zarzuty związane z udaremnieniem wykonania orzeczenia sądu. Przyznał się do winy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
40-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.