Czwartek, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6535
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policjanci z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie

Wiadomości: Region
Sobota, 12 września 2015, 7:49
Aktualizacja: 7:51
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z dzielnicowymi, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, zorganizowali zajęcia dla dzieci i młodzieży. Pojawili się w Szkole Podstawowej w Barcinku, w Gimnazjum w Starej Kamienicy oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze.

Policjanci zajęcia przygotowali w oparciu o realizowane przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze Programy Rządowe pn. ,,Razem Bezpieczniej” i ,,Bezpieczna i przyjazna szkoła”, Programy Krajowe, Programy i działania własne KMP w Jeleniej Górze, ,,Nie daj się uzależnieniom i wszelkim zagrożeniom”, w tym panel szkoleniowy pn. ,,BEZPIECZNA DROGA DO I ZE SZKOŁY”, „Pozory mylą, dowód nie”, „Jestem Kibicem przez duże K”.

Podczas spotkań szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócili m.in. na obowiązek noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych, kamizelek, których zakup jest stosunkowo niski, a może ocalić życie. Policjanci , aby podkreślić znaczenie i różnicę widoczności pieszych po zmroku prowadzili z dziećmi ćwiczenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Konik1234 13-09-2015 11:23
Ale bzdury..
~ 13-09-2015 11:40
Czym tu "policja" ma się chwalić? Dobrze,że "policjanci" z komendy w Cieplicach tam nie uczestniczyli bo by Nasze dzieci nauczyły się bić innych obywateli aby śladów nie było

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group