Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 2673
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policjanci z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie

Sobota, 12 września 2015, 7:49
Aktualizacja: 7:51
Autor: 112
Region: Policjanci z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie
Fot. Archiwum Policji
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z dzielnicowymi, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, zorganizowali zajęcia dla dzieci i młodzieży. Pojawili się w Szkole Podstawowej w Barcinku, w Gimnazjum w Starej Kamienicy oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze.

Policjanci zajęcia przygotowali w oparciu o realizowane przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze Programy Rządowe pn. ,,Razem Bezpieczniej” i ,,Bezpieczna i przyjazna szkoła”, Programy Krajowe, Programy i działania własne KMP w Jeleniej Górze, ,,Nie daj się uzależnieniom i wszelkim zagrożeniom”, w tym panel szkoleniowy pn. ,,BEZPIECZNA DROGA DO I ZE SZKOŁY”, „Pozory mylą, dowód nie”, „Jestem Kibicem przez duże K”.

Podczas spotkań szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócili m.in. na obowiązek noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych, kamizelek, których zakup jest stosunkowo niski, a może ocalić życie. Policjanci , aby podkreślić znaczenie i różnicę widoczności pieszych po zmroku prowadzili z dziećmi ćwiczenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group