Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2424
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Policjanci w janowickim przedszkolu

Niedziela, 1 maja 2016, 8:03
Aktualizacja: 8:05
Autor: 112
Janowice Wielkie: Policjanci w janowickim przedszkolu
Fot. Archiwum Policji
Spotkanie odbyło się w ramach programu ” Przedszkolak pod parasolem Policji”. Uczestniczyło w nim 65 przedszkolaków w wieku od trzech do pięciu lat wraz z opiekunami. Głównym tematem było bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym.

Do przedszkola w Janowicach Wielkich przyjechali: sierż. Beata Sosulska- Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz dzielnicowy z Komisariatu I Policji sierż. sztab. Marcin Okowiński.

Funkcjonariusze zajęcia opracowali na podstawie realizowanych przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze: Programów Rządowych pn. ,,Razem Bezpieczniej” i ,,Bezpieczna i przyjazna szkoła”, Programów Krajowych oraz Programów i działań własnych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pn. ,,Przedszkolak pod parasolem Policji” w tym panelu szkoleniowego pn. ,,Bezpieczna droga do szkoły”.

Prowadzący spotkanie omówili rolę i zadania policjanta (dzielnicowego) w życiu dziecka i funkcjonowania rodziny, a także zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. W części praktycznej policjanci z przedszkolakami udali się na przejście dla pieszych, gdzie uczyli dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group