Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 6708
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Policjanci ujawnili amfetaminę wartą ponad milion złotych

Niedziela, 15 czerwca 2008, 12:35
Aktualizacja: 12:35
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Policjanci ujawnili amfetaminę wartą ponad milion złotych
Fot. KGP
To jedna z największych ilości amfy, jaką ujawnili policjanci w kraju. Przy okazji skuto kajdankami czterech hurtowników. Zatrzymanym grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa ma związek z regionem jeleniogórskim.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali w okolicach Milanówka pod Warszawą „magazyn” z narkotykami. W zaadaptowanym pomieszczeniu gospodarczym, pełniącym rolę pakowalni, wyposażonym w wagę, stoły oraz odpowiednie pojemniki, funkcjonariusze znaleźli łącznie 62 kilogramy amfetaminy.

Z zabezpieczonej ilości tego narkotyku, można było uzyskać 620 tysięcy pojedynczych porcji. Narkotyki były spakowane w przygotowanych do wyniesienia torbach. Kilogramowe paczki miały trafić do dealerów. Zatrzymano w tej sprawie czterech mężczyzn w wieku od 23 – 48 lat. W ich mieszkaniach policjanci znaleźli ponadto kanistry z odczynnikami chemicznymi, niezbędnymi do syntezy amfetaminy, w tym około dwóch litrów środka, stanowiącego główny i niezbędny prekursor.

Sprawa ma związek z rozbiciem szajki narkotykowej, którą CBŚ zatrzymało w mijającym tygodniu w powiecie lwóweckim blisko Gryfowa. Produkowano tam metaamfetaminę, niezwykle groźną substancję uzależniającą, konfekcjonowaną w postaci tabletek zwanych PIKO.

Sprawę bada policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group