Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 7234
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Policjanci ruszyli na pomoc osobom bezdomnym

Czwartek, 13 stycznia 2022, 15:20
Autor: 112
Powiat: Policjanci ruszyli na pomoc osobom bezdomnym
Fot. Archiwum Policji
Dzielnicowi z komisariatów podległych Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, realizując działania pomocowe w ramach akcji „Zima” w środę (12.01) sprawdzali dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogły przebywać osoby, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury mogło być zagrożone.

Akcja miała na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

Policjanci osoby bezdomne, będące pod wpływem alkoholu, umieszczali w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu. Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia również osób w podeszłym wieku i samotnych.

W związku z epidemią Covid-19 osoby bezdomne z zachowaniem reżimu sanitarnego mogą zgłosić się i zjeść ciepły posiłek codziennie w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego w Ogrzewalni przy ul. Grunwaldzkiej 51 w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
3
38%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group