Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3620
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Policjanci pomogli rodzącej kobiecie

Piątek, 4 stycznia 2019, 13:32
Aktualizacja: Niedziela, 6 stycznia 2019, 7:08
Autor: 112
Powiat: Policjanci pomogli rodzącej kobiecie
Fot. KMP Jelenia Góra
Pomoc przyszła na czas. Jeleniogórscy policjanci pomogli rodzącej kobiecie, która była z mężem w drodze do szpitala. Z uwagi na zaistniałą sytuację oraz bardzo złe warunki atmosferyczne, funkcjonariusze przeprowadzili pilotaż samochodu z rodzącą.

Policjanci z Jeleniej Góry patrolując w godzinach nocnych ulice miasta, zauważyli samochód nadjeżdżający w ich kierunku drogą krajową nr 3 od strony Szklarskiej Poręby, poruszający się z dużą prędkością. Biorąc pod uwagę występujące w tym momencie trudne warunki drogowe, funkcjonariusze postanowili sprawdzić powód tak szybkiej jazdy.

Po zatrzymaniu pojazdu ze środka wybiegł zdenerwowany mężczyzna i poinformował ich, że jedzie bardzo pilnie do szpitala w Bukowcu, gdyż wiezie swoją żonę, która zaczęła już rodzić. Kierujący poprosił też policjantów o pomoc w szybkim i bezpiecznym dotarciu do szpitala. W związku z zaistniałą sytuacją, po poinformowaniu oficera dyżurnego, funkcjonariusze przeprowadzili pilotaż samochodu z rodzącą kobietą. Dyżurny w tym czasie powiadomił szpital, który już czekał na przyjazd kobiety – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Przejazd musiał odbyć się bardzo ostrożnie z uwagi na bardzo złe warunki atmosferyczne. Na drodze zalegała duża ilość świeżego śniegu. Widoczność była bardzo zła z uwagi na duże zamglenie. Dodatkowo, pomimo pory nocnej, panował wyjątkowo wzmożony ruch pojazdów.

Po bezpiecznym dojechaniu do szpitala, rodzącą kobietą zajęli się lekarze. Zaledwie kilka minut później na świat przyszła dziewczynka. Z informacji przekazanych przez lekarzy wynika, że brakowało trzech minut, by dziecko urodziło się na trasie przejazdu – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Twoja reakcja na artykuł?

76
95%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
1%
Złości
1
1%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
437
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group