Piątek, 10 lipca
Imieniny: Amelii, Antoniego, Filipa
Czytających: 6341
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policjanci pod szkołami

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 6 września 2019, 16:05
Aktualizacja: Sobota, 7 września 2019, 9:14
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci wraz ze strażnikami miejskimi w regionie jeleniogórskim czuwają pod szkołami nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. W ramach działań funkcjonariusze najmłodszym uczestnikom ruchu rozdają odblaski, rozmawiają o bezpieczeństwie na drodze i ćwiczą bezpieczne przechodzenie przez jezdnię.

Jeleniogórscy policjanci w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży pod szkołami. 5 września policjanci wraz ze strażnikiem miejskim pod Szkołą Podstawową nr 10 w Jeleniej Górze prowadzili dla dzieci klas pierwszych pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a następnie ćwiczyli z nimi bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Ponadto funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócili na obowiązek, ale również konieczność noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych, kamizelek, które mogą ocalić życie. Apelowali również o noszenie elementów odblaskowych również w miejscach, gdzie przepisy tego nie nakazują, czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg, również w obszarze zabudowanym.

Podczas działań policjanci przypominali kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych. Patrole pojawiały się przy szkołach tuż przed pierwszym dzwonkiem, aby pomóc najmłodszym przejść przez jezdnię. Ponadto policjanci informowali jak bezpiecznie zachowywać się na drodze.

Twoja reakcja na artykuł?

9
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~bit wiedzy 6-09-2019 23:34
Dobrze, że nie stoją takie inne. Bo się okazało, że trzech na dziesięciu lubi wąchać to co dzieci mają w majtkach. Najlepiej brudnych. No tak się jeden z nich tłumaczył, kiedy go chcieli oskarżyć o p...lstwo. U policjanufff jeszcze nie złapali żadnego, więc niech stojom. I pilnują, głównie takich w długich czarnych sukniach. Tak się życie porobiło, że kiedyś ludzie biegali na plebanię po ratunek, a teraz spieprzają stamtąd z wrzaskiem. I wiesz tu panie dzieju w bozię i jego porąbane wojsko.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group