Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7082
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policjanci opracują listę absurdów

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Środa, 23 stycznia 2008, 8:16
Aktualizacja: 8:16
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Zamiast łapać bandytów muszą zajmować się dziesiątkami czynności, które bywają zupełnie bezproduktywne. To ma się zmienić, a stróże prawa będą robili to, co do nich należy.

Pisze o tym środowa Polska Gazeta Wrocławska podając całą listę czynności, które policjanci sami uważają za absurdalne. I tak – mundurowi nie chcą być listonoszami, którzy dostarczają sądowe pisma, taksówkarzami wożącymi pijanych rowerzystów, niańkami do dzieci nietrzeźwych sprawców, w końcu – nie podoba im się, że muszą doprowadzać do stanu „używalności” pijanych sprawców przestępstw i wykroczeń.

Jak podaje PGWr na liście czynności niechcianych są policyjne statystyki oraz absurdalne limity zatrzymań czy też wypadków. Policjanci nie chcą także za darmo zabezpieczać meczów lub koncertów. Oczekują za to zapłaty od organizatorów, tak jak to jest w sąsiednich krajach.

Wszystko ma się zmienić jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bo policyjne listy absurdów trafią – poprzez ministra spraw wewnętrznych Grzegorza Schetynę – do parlamentu, który znowelizuje pakiet ustaw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~pijaczka 23-01-2008 9:54
Co robi dobrego ustawa o wychowaniu w trzeźwości dla rodziny?Pseudo psycholodzy bez dyplomu w Centrum Pomocy Kryzysowej Rodziny wysyłają współuzależnionych czyli członków rodziny do psychiatryka.Wniosek członek rodziny jak ma w domu alkoholika lub alkoholiczke jest wariatem do leczenia psychiatrycznego.Panowie policjanci macie rację.Pijak robi trzy awantury i to wy wysyłacie go na odwyk a nie jakiś tam sąd i sądowy psycholog. Chuligana to zmykaja po wybryku a ile wybryków ma alkoholik?Zdrowego rozsądku zabrakło w ustawie o wychowaniu w trzeźwości.Co 3 zalewa sie w domu czyli inteligent i robi awantury i co ta ustawa leczy? Podatników leczy z kieszeni,bo mamy kilkanascie darmozjadów w Centrum Kryzysowym Pomocy Rodzinie, którzy nic nie pomagaja i jeszcze takimi problemami zajmują się radni!!!HI
~Rekin 23-01-2008 9:58
Ciekawe czy wiedzą za co policjanci biorą pieniądze ? plagi zlodzieji nie potrafia wylapać i zlikwidowac,bandyctwo ma się calkiem dobrze , chuligaństwo i sprayowcy mają się doskonale. Policjanci Nie zabezpieczają mieszkańcom i nie gwarantują mieszkańcom ani ladu ani porządku jak tego oczekuja.Nie wiedzą chyba że ich pobory pochodza z ciężko wypracowanych podatków ludzi produktywnych czego nie mozna powiedziec o policji.Na zachodzie np. kiedy jest stluczka to policjant nie opusci miejsca zdarzenia ,dopóki nie jest to miejscse bezpieczne czyli pozamiatane od stluczonego szkla , plastików ,oleju i innych groznych odprysków.Każdy samochód policyjny na miejscu zdarzenia taki sprzęt jak miotelka i woreczek na te odpady posiada w bagażniku. Po kolizji policjant czyści i zamiata miejsce wypadkuNie jest to ujmą dla policjanta bo on robi to dla bezpieczeństwa obywatela i z obowiązku.. Nie potrzeba tez do tego typu zajęć porządkowych wielkich szkoleń.kursów ani dodatków pieniężnych bo to jest obowiązek.U nas wiele tygodni po wypadkach, stluczkach , często na zakrętach leżą rozbite krysztaly ostrego szkla , plastików - co tworzy potencjalne niebezpieczeństwo , leży to do czasu jak natura to roztrzepie po okolicy. A policja tym się nie przejmuje . Być może jest to skutek niskiej dyscypliny w policji , dużych profitów czy zatrudnionych wielu dzialaczy zawązkowych do których przelożeni nie maja regresu a takie pomysly które są praktykowane na zachodzie o posprzątaniu miejsca wypadku - to moga byc nie do przyjęcia przez rozdyskutowanych policjantów.. A forse biorą wszyscy i jak zwyczaj pokazuje ciągle malo.Tylko jakoś szturmem nie porzucasja roboty , aby zalożyć wlasne firmy i pracować na wlasny rachunek i dostarczać podatków. Co oznacza "za darmo nie będą czegoś nie wykonywać" , przecież jest to sluzba i polecenia , rozkazy a nie bractwo dyskusyjne. Obowiązek wytępienia chuliganów należy do policji , bo ona ma takie uprawnienia, dostala sprzęt od podatnika,ekwipunek , a od wylapanych zlodzieji , chuliganow ze sciągniętych kar i grzywien wówczas powinno coś być dla energicznej policji .Niestety tak nie ma - tylko tradycyjne narzekania na braki, i pobory - o miernych efektach mówi się najmniej bo popadaja w samozachwyt.Nie wiem czy policjanci wiedzą i jakie wyciągaja wnioski z tego że jest u nas największa plaga skradzionych samochodow, gdzie zlodzieje je rozbieraja i gdzie sprzedaja te części samochodowe - przeciez to sa dzialania większe od niejednej produkcji przemyslowej i tego nie mozna wykryć.Z jakiego powodu ?
~hm 23-01-2008 11:29
policjanci nie chca robic nic a chca wiecej zarabiac po gornikach lekarzach i pielegnirkach nastepna grupa zawodowa bedize strajkowac, w ramach absurdalnego protstu proponuje zakladac zakladac kajdnaki na tylko jedna konczyne gorna ...
~yogi do rekina 23-01-2008 13:35
Rekin widze ,ze duzo piszesz więc masz dużo czasu, Chłopie zacznij naprawianie świata od siebie, znajdż problemy , które masz , wylecz się z nich, potem zdrowy i bez wad wyjedz nz wspomniany zachód i zobacz jak tam slodko
~d 23-01-2008 14:08
i mają racje.......... niby dlaczego pijanego menela mają jeszcze do domu odwozic.......... i takie tam inne tałatajstwo..........
~Do rekina 23-01-2008 16:16
Rekin naucz się czytać tekst ze zrozumieniem. Nic nie zakumałeś z tego artykułu.
~locke 23-01-2008 16:23
W Ustawie o Policji nie ma nic na temat tego by Policjant miał sprzątać po stłuczkach na ulicy, od tego jest Straż Pożarna i ma do tego sprzęt w odróżnieniu od Policji. Już widzę posty pseudoznawców opisujących jak to długo policja załatwiała stłuczkę, a w tym czasie na Placu Ratuszowym rabowali staruszkę. W życiu nie widziałem głupszego postu panie Rekin. Ziściło się powiedzenie o tym, że tylko im miotłę w tyłek wsadzić. Skąd taki jad do tej instytucji? Ukarali ostatnio?
~Fazi. 23-01-2008 16:26
Chodziło przecież, żeby mniej było bzdurnych czynności, a więcej czystej policyjnej roboty a tu Rekin lol chce dołożyć więcej takowej w postaci zamiatania ulic. Czytam i nie wierzę. Rekin założę się że głosowałeś ostatnio za PIS-em. Tylko ktoś taki mógł wymyślić taki idiotyzm.
~Lola 23-01-2008 17:21
Popieram policjantów, przecież w czasie kiedy oni będą siedziec za biurkiem i wypisywać sterty papierzysków, logiczne, że nie będzie ich w miejscach gdzie byliby naprawdę potrzebni:) Zamiast interweniować w zdarzeniach czy ścigać przestępców, muszą "opiekować" się jakimiś alkoholikami, to chyba nie jest w porządku? Policja jest od zapewnienia społeczeństwu bezpieczeństwa, a jak policjanci mają to robić - zza biurka??? Nieporozumienie.
Patol 23-01-2008 19:29
<i> regulamin złamany </i>
~Do Rekina Durnoty 23-01-2008 23:53
PO PIERWSZ---Policjanci na zachodzie zarabiają śrdnio 5 razy więcej niż w Polsce. PO DRUGIE----Mieszkam w Niemczech i nie widziałem żeby Policja sprzątała po kolizji, tym zajmuje się pomoc drogowa zabierająca auta w ramach ubezpieczenia. PO TRZECIE----Policjanci też płacą podatki, więc nie krzycz tak że płacisz na nich, bo Oni płacą na Ciebie. PO CZWARTE---Czy z Tobą wszystko w porządku ?
~m 24-01-2008 7:37
kazdy w tym kraju chce tylko wiecej pieniedzy..... kazdemu si enalezy no nie...
~kierowca 24-01-2008 8:51
Powinno sie zlikwidowac straz miejska ,a sprzet i kase przeznaczyc na policje
~rekin 24-01-2008 20:13
Wyczywam , ze te agresywne opinie to pochodzą z jednej formacji myślowej, być może prawda w oczy kole niektórych -bo daleko naszym policjantom do efektow i rezultatow jakie uzyskuje policja na zachodzie.Natomiast czym sie zajmuje nasza policja to zawarte jest w treści artyk.Życzylbym sobie aby choć w częśći nasi policjanci byli tak sprawi w dzialaniach jak na zgnilym zachodzie- aby na wezwanie byli w kilka minut, aby miejsce zdarzenia czy sluuczki bylo przeprowadzone tak sprawnie i posprzątane ! bo na zachodzie policjant nie opuści miejsca wypadku które może być zagrożeniem dla innego użtkownika drogi po przez chociazby rozsypane szklo, czyli w kilka minut pozamiata i to jest obowiązek, ten prosty sprzęt szyfelka, miotelka i woreczek jest w bagazniku samochodu policjantów . Nie czekaja na ustawę ,ani na inne drogie ekipy sprzątajace, nie dyskutuja, kto powinien i kogo powiadomić do sprzątnięcia niebezpiecznych różnych drobnych stluczyn -lecz dzialaja w kilka minut pozamiataja !..To mnie sie podoba. Więc kolego! nie kituj , że mieszkasz w Niemczech i nic takiego nie widzialeś, że policjanci drogowi nie doprowadzaja drogi po kolizjach, stluczkach do bezpiecznej uzywalnośći bo to jest codzienność i obowiązek..Nie mówię o większych wypadkach. Na zachodzie też sprayowali budynki chuligani , rogi pokazali nacjonaliści i co - w kilka miesięcy zostalo to zlikwidowane ! - po scianach już nie marzą, policja sprawę zalatwila, a mlodzież jest podobna. Czy nasza policja ma podobne rezultaty ? Nie mówcie tylko że to przez to, że jest policjantow za malo i slabo zarabiaja albo sprzęt jest do wymiany.Owszem policjani placą podatki od pobieranych etatów , ale na swoje pobory i podatki otrzymują tzw. wynagrodzenie brutto- a ono pochodzi z wypracowanego dochodu przemyslu , przedsiebiorcow i innych lidzi wolnych zawodow nie będącyh na etatach budzetu.Jak tych ludzi będzie więcej produktywnie pracowalo to będzie więcej pieniędzy w budżecie , ale aby ich bylo wiecej to kraj musi byc atrakcyjny, aby ich przyciągnąć wraz z inwestycjami - a oni do kraju niebezpiecznego , zlodziejskiego, chuliganskiego, brudnego nie przyjdą - więc to ma odbicie na doplyw i wielkośc pieniędzy w budżecie a w konsekwencji ma wplyw na pobory m.inn. w policji.W Anglii, patroluja ulice BOBI - są pomocni i energiczni w sytuacjach koniecznych , u nas nie widzialem takich patroli bo tutaj jest jakis inny zwyczaj - a slyszalem o jakiś rzecznikach prasowych w biurach policji - czy takie etaty też są na liście absurdów ? czy parę jakiś przypadkow interwencji policjantow przedstawia sie jako podstawowe codzienne czynności policji i Czy policjanci maja czas na dywagacje i wymyslanie jakiś list absurdów - zapewne siedzą w biurach i tworzą poematy - a robota żeby chociaż w części dorównala policji zachodniej leży odlogiem .Czy tam jest jakiś szef , dowódca który narzuca tempo pracy i obowiązki czy rozlicza podwladnych z efektów pracy- mieszkając we wlasnym kraju odnoszę wrażenie że aktywnego aparatu do przestrzegania prawa i jego pilnowania to prawie nie ma - bo od lat nie można sobie poradzić z tymi samymi problemami- a polska należy do krajów najmniej atrakcyjnych prawie pod każdym względem. I to należy naprawic!!! lącznie z bezpieczeństwem.
~Do rekina 26-01-2008 16:05
Chłopie skończ truć. Chcesz to przyjmij się do Policji i sprzątaj ulice po wypadkach, łap graficiarzy, pijaków i bandytów, napraw ten swiat wkońcu, a jak Ci się nie podoba to jedż na ten wspaniały zachód i podniecja sie na widak zamiatajacego Policjanta bo z twoich wypocin wynika że lubisz to widzieć. Aha jeszcze jedno nie pisz już nic. Prodszę Cie bardzo.
~obywatel podatnik 28-01-2008 10:41
Wnioski interesujące - też widzialbym policje , która przynajmniej w jakieś częśći tak dba o obywatela jego bezpieczeństwo , porządek jak chociazby policja u najbliższych sąsiadów . Ale chyba się nie doczekam - za dużo jest mundurowych filozofów za malo roboty policyjnej a teraz widzę że przyjmują dziewczynki .Kiedy poblądzilem w Hamburgu w nocy, wjechalem pod zakaz wjazdu , zatrzymano mnie wytlumaczono z uśmiechem i wyprowadzili pilotując mnie na prawidlową drogę.Nie wyobrażam sobie naszych policjantow takiej sytuacji- jak dlugo by mysleli ile takiemu dowalić , bo mieliby wyniki, wątpię czy by się tak zachowali jak policjanci w Hamburgu, bo nasza policja to w większośći paniska.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group