Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3367
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Policjanci opracują listę absurdów

Środa, 23 stycznia 2008, 8:16
Aktualizacja: 8:16
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Policjanci opracują listę absurdów
Fot. TEJO
Zamiast łapać bandytów muszą zajmować się dziesiątkami czynności, które bywają zupełnie bezproduktywne. To ma się zmienić, a stróże prawa będą robili to, co do nich należy.

Pisze o tym środowa Polska Gazeta Wrocławska podając całą listę czynności, które policjanci sami uważają za absurdalne. I tak – mundurowi nie chcą być listonoszami, którzy dostarczają sądowe pisma, taksówkarzami wożącymi pijanych rowerzystów, niańkami do dzieci nietrzeźwych sprawców, w końcu – nie podoba im się, że muszą doprowadzać do stanu „używalności” pijanych sprawców przestępstw i wykroczeń.

Jak podaje PGWr na liście czynności niechcianych są policyjne statystyki oraz absurdalne limity zatrzymań czy też wypadków. Policjanci nie chcą także za darmo zabezpieczać meczów lub koncertów. Oczekują za to zapłaty od organizatorów, tak jak to jest w sąsiednich krajach.

Wszystko ma się zmienić jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bo policyjne listy absurdów trafią – poprzez ministra spraw wewnętrznych Grzegorza Schetynę – do parlamentu, który znowelizuje pakiet ustaw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
99
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group