Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 6730
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Policjanci na stokach

Wtorek, 2 marca 2021, 11:36
Autor: 112
Powiat: Policjanci na stokach
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci we wspólnym patrolu ze strażnikami Karkonoskiego Parku Narodowego w miniony weekend dbali o bezpieczeństwo na stokach i na górskich szlakach w Szklarskiej Porębie.

W ramach działań edukacyjno-prewencyjnych przekazywali informacje turystom o zasadach bezpiecznego przebywania zimą w górach. Wyjaśniali osobom spotkanym na szlaku znaczenie oznakowania zamykającego odcinki zagrożone lawinami, rozmawiali z nimi na temat właściwego przygotowania do pieszych wędrówek.

Policjanci w trakcie patrolu zwracali baczną uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiali bez opieki, legitymowali osoby podejrzanie się zachowujące, zwracali uwagę na kulturę i takt na stoku oraz w kolejkach do wyciągu, a także na to, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad.

W trakcie działań funkcjonariusze ukarali kilku turystów za schodzenie z wyznaczonych szlaków turystycznych oraz zjeżdżanie z wyznaczonych tras i nartostrad, a także za puszczanie luzem psów.

Szczegółowy opis obowiązujących nakazów, zakazów i ograniczeń widnieje na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Twoja reakcja na artykuł?

5
42%
Cieszy
4
33%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group