Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 2820
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policjanci: Możesz uratować czyjeś życie

Środa, 14 grudnia 2016, 8:08
Autor: 112
Region: Policjanci: Możesz uratować czyjeś życie
Fot. Archiwum
Funkcjonariusze ze strażnikami miejskimi i pracownikami MOPS–u systematycznie sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone.

Akcja ma charakter pomocowy i ma na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie im niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach.

- Od początku działań jeleniogórscy policjanci uratowali życie bezdomnym, często nietrzeźwym, którzy wieczorem i w nocy na dworze, w niskich temperaturach siedzieli w parkach, na przystankach komunikacji miejskiej lub w innych miejscach. Najczęściej osoby te były tak pijane, że nie były w stanie iść o własnych siłach. W takich przypadkach policjanci w zależności od sytuacji odwożą takie osoby do ogrzewalni, która czynna jest codziennie od godziny 20.00 do 8.00, bądź umieszczają w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group