Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 9010
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Policja zmienia mundury

Piątek, 3 lipca 2009, 9:19
Aktualizacja: 9:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Policja zmienia mundury
Fot. KGP
Na pierwszy rzut idzie „drogówka”. Po niej stopniowo mundury zmieniać będą pozostali policjanci. Policjanta w nowym stroju będzie można spotkać już od dziś. Swój wkład we wzór nowego uniformu ma kreator mody Bernard Hanaoka oraz studenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Są wygodne, przewiewne i bardzo trwałe: opracowane zgodnie z życzeniami policjantów i w niczym nie przypominające mundurów Milicji Obywatelskiej, które policjanci – po drobnych przeróbkach z początku lat 90. – noszą do dziś. Wzory opracowali studenci łódzkiej ASP, a w konsultacjach uczestniczył Bernard Hanaoka, znany kreator mody.

Siłą nowych mundurów miało być wykorzystanie do ich uszycia najnowocześniejszych tkanin i surowców. Następnie z każdym producentem spełniającym narzucone wymagania były przeprowadzane negocjacje, zgodnie z procedurą prawa zamówień publicznych i przepisami wewnętrznymi.

Zmiany wymusza wejście w życie rozporządzenia regulującego sprawę umundurowania policjantów, na mocy którego policjanci w całym kraju wyjdą do służby w nowych mundurach.

– Pierwsi pojawią się w nich funkcjonariusze ruchu drogowego, następnie dzielnicowi i funkcjonariusze ogniw patrolowo-interwencyjnych. Stare umundurowanie będzie sukcesywnie wymieniane we wszystkich służbach policyjnych – informuje Komenda Główna Policji.

O konieczności wymiany mundurów dyskutowano od dawna. Pierwsze spotkania z producentami tkanin i wyrobów mundurowych odbyło się już w październiku 2006 roku, a nowe uniformy testowane są od dwóch lat. Oficjalnie policjanci mogą założyć je teraz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (96)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group