Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 9011
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Policja: zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze

Czwartek, 23 grudnia 2021, 8:04
Autor: 112
Powiat: Policja: zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Archiwum Policji
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, jeleniogórscy policjanci prowadzić będą działania prewencyjne, których celem jest zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzą Kotlinę Jeleniogórską.

Policjanci jeleniogórskiej drogówki będą dyscyplinować tych kierujących, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów i będą stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników.

W związku z tym, że w Jeleniej Górze na różnych ulicach prowadzone są prace remontowe apelujemy do pieszych i kierujących o zwracanie uwagi na oznakowanie dróg i ulic, gdyż zmieniona została organizacja ruchu. Dlatego też jazda na pamięć może być przyczyną poważnych zdarzeń drogowych.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Piesi również powinni zachować szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię. Nie należy przejścia traktować jak enklawy bezpieczeństwa i wbiegać wprost pod koła pojazdu, stwarzając w ten sposób zagrożenie bezpieczeństwa.
Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Jeżeli jesteście świadkami przestępstwa czy wykroczenia nie pozostawajcie obojętni. Natychmiast informujcie o tym Policję pod numer 112.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group