Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8321
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policja uratowała życie oszustce?

Czwartek, 30 listopada 2006, 0:00
Autor: TEJO
O szczęściu w nieszczęściu może mówić kobieta, która próbowała wyłudzić kredyt w jednym z jeleniogórskich banków. Została zatrzymana przez stróżów prawa. Okazało się, że jest poważnie chora. Lekarze skierowali ją na operację.

29 listopada (środa) w południe kobieta w jednym z jeleniogórskich banków załatwiała formalności, aby wziąć kredyt w wysokości pięciu tysięcy złotych. Przedłożyła dowód osobisty, legitymację ubezpieczeniową oraz zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.
– Pracownik banku po weryfikacji przedłożonych dokumentów stwierdził, że są one najprawdopodobniej sfałszowane i powiadomił policję – mówi nadkom. Edyta Bagrowska, oficer prasowy komendanta miejskiego.

Kobieta, gdy zorientowała, się, że nie tylko nie otrzyma kredytu, ale wpadnie ręce policji porzuciła dokumenty i uciekła.
Funkcjonariusze, którzy przybyli do banku, rozpoczęli jej poszukiwania. Oszustkę zatrzymano po pościgu.

Mieszkanka powiatu wałbrzyskiego odmówiła poddaniu się badaniom lekarskim przed umieszczeniem jej w „policyjnym areszcie”. Policjanci mimo jej sprzeciwu’ zawieźli ją do lekarza, który stwierdził, że stan jej zdrowia zagraża życiu i jak najszybciej musi zostać poddana zabiegowi operacyjnemu.
Być może ujęcie przez policję uratowało jej życie.

Policja ustaliła, że kobieta wcześniej wyłudziła notbooka o wartości blisko 4 tys. zł na szkodę banku w Warszawie oraz 3100 zł na szkodę banku w Gdańsku.
Za popełnione przestępstwo 25-latce grozi nawet do ośmiu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group