Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9832
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policja: Przed 40. Biegiem Piastów

Środa, 2 marca 2016, 16:30
Aktualizacja: 16:33
Autor: 112
Region: Policja: Przed 40. Biegiem Piastów
Fot. Archiwum
Od piątku do niedzieli na Polanie Jakuszyckiej odbędą się biegi w ramach 40. Biegu Piastów, a w ramach tego biegu – 17 Policyjny Bieg Piastów na dystansie 12,5 km, który w tym roku odbędzie się w piątek (4.03). W sobotę (5.03), w ramach biegu głównego na 54 km, pobiegną również policjanci z klasyfikacją odrębnie prowadzoną dla tej grupy zawodowej.

Policja jeleniogórska w tych dniach będzie jednak przede wszystkim realizować zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas tej imprezy sportowej. Podstawowym zadaniem sił policyjnych będzie utrzymanie przejezdności drogi w kierunku Czech, chodzi zwłaszcza o odcinek od Szklarskiej Poręby do Jakuszyc, gdzie będą ustawione stałe posterunki ruchu drogowego oraz patrole drogówki.

Uczestnicy biegu, jak i kibice, którzy przyjadą własnymi środkami transportu kierowani będą na wyznaczone przez organizatora miejsca parkingowe. Policja apeluje, aby w miarę możliwości korzystać z komunikacji zbiorowej, bowiem liczba miejsc parkingowych jest ograniczona. Prosi też, aby osoby, które chcą zdążyć na rozpoczęcie imprezy, wyjechały wcześniej, bo w godzinach od 9.00 do 10.00 w sobotę i w niedzielę mogą tworzyć się korki, co spowoduje wydłużenie dojazdu na Polanę Jakuszycką.

- Apelujemy do wszystkich, którzy w tym czasie będą na tej trasie, aby bezwzględnie stosowali się do poleceń policjantów. W żadnym wypadku nie pozostawiali pojazdów na drodze w sposób nieprzemyślany i zagrażający bezpieczeństwu, ponieważ takie samochody będą usuwane na koszt właścicieli. Przypominany również, aby nie pozostawiać w autach w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, gdyż mogą być one przyczyną włamania – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group