Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8430
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policja nie tylko z radarem

Wtorek, 10 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 10 października 2006, 13:47
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Policja nie tylko z radarem
Fot. KMP
Pilnują porządku na drogach oraz uczą dzieci i młodzież, jak bezpiecznie się tam zachować.

W poniedziałek, 9 października, zastępca naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji asp. sztab. Krzysztof Brodowski spotkał się z przedszkolakami i pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze.

– W trakcie omawiania zasad bezpieczeństwa policjant na przejściu dla pieszych pokazał przedszkolakom i dzieciom z klas pierwszych, w jaki sposób prawidłowo i bezpieczne przechodzić na drugą stronę jezdni. Wskazał na niebezpieczeństwa, na jakie dziecko może być narażone w drodze do i ze szkoły – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Przypomnijmy o niebezpiecznym zajściu, do którego doszło w minionym tygodniu właśnie w pobliżu „trzynastki” na przejściu przez ulicę Wolności. Tylko dzięki powolnej jeździe i refleksowi kierowcy udało się uniknąć potrącenia na pasach 7-letniego chłopca, który niespodziewanie wbiegł na zebrę.

Starszy aspirant K. Brodowski opowiedział o różnym rodzaju zagrożeń. Zwrócił szczególną uwagę na unikanie kontaktów z nieznajomymi.

Każde dziecko uczestniczące w spotkaniu z policjantem otrzymało odblaskowe znaczki. Dzięki temu, po zapadnięciu zmroku i nie tylko będzie bardziej widoczne na drodze przez innych uczestników ruchu drogowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group