Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5443
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policja: Dbajmy o zdrowie swoje i innych

Środa, 10 listopada 2021, 14:02
Aktualizacja: 14:04
Autor: 112
Jelenia Góra: Policja: Dbajmy o zdrowie swoje i innych
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci koncentrują się na kontroli przestrzegania obowiązujących przepisów związanych z epidemią koronawirusa. W ramach działań prowadzą intensywne kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej, w których obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust. Celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii.

Funkcjonariusze nadal uświadamiają jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. W przypadku ich lekceważenia stanowczo reagują, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia innych osób.

Policjanci wspólnie z pracownikami innych służb dokonują sprawdzeń różnych obiektów, dbają również o bezpieczne przemieszczanie się osób podróżujących środkami komunikacji miejskiej. Takie działania nie przyniosą jednak zamierzonego celu jakim jest zakończenie rozprzestrzeniania się wirusa, jeżeli wspólnie o to nie zadbamy.

Wciąż przybywa osób zarażonych Covid-19, a co za tym idzie rośnie liczba osób poddanych kwarantannie. Policjanci każdego dnia odwiedzają osoby, które są objęte izolacją i sprawdzają, czy pozostają oni w miejscu swojego zamieszkania. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej na te osoby, które kwarantanny nie przestrzegają. Zachęcamy również do zainstalowania aplikacji w telefonie pn. „Kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze.

Twoja reakcja na artykuł?

6
46%
Cieszy
3
23%
Hahaha
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
643
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group