Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 5903
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policja: Dbajmy o zdrowie swoje i innych

Środa, 10 listopada 2021, 14:02
Aktualizacja: 14:04
Autor: 112
Jelenia Góra: Policja: Dbajmy o zdrowie swoje i innych
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci koncentrują się na kontroli przestrzegania obowiązujących przepisów związanych z epidemią koronawirusa. W ramach działań prowadzą intensywne kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej, w których obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust. Celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii.

Funkcjonariusze nadal uświadamiają jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. W przypadku ich lekceważenia stanowczo reagują, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia innych osób.

Policjanci wspólnie z pracownikami innych służb dokonują sprawdzeń różnych obiektów, dbają również o bezpieczne przemieszczanie się osób podróżujących środkami komunikacji miejskiej. Takie działania nie przyniosą jednak zamierzonego celu jakim jest zakończenie rozprzestrzeniania się wirusa, jeżeli wspólnie o to nie zadbamy.

Wciąż przybywa osób zarażonych Covid-19, a co za tym idzie rośnie liczba osób poddanych kwarantannie. Policjanci każdego dnia odwiedzają osoby, które są objęte izolacją i sprawdzają, czy pozostają oni w miejscu swojego zamieszkania. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej na te osoby, które kwarantanny nie przestrzegają. Zachęcamy również do zainstalowania aplikacji w telefonie pn. „Kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze.

Twoja reakcja na artykuł?

6
50%
Cieszy
3
25%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group