Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 12 marca
Imieniny: Bernarda, Grzegorza
Czytających: 11927
Zalogowanych: 85
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Policja czuwa na stokach narciarskich

Środa, 18 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:07
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Policja czuwa na stokach narciarskich
Fot. kmp
Złodzieje przestali kraść sprzęt narciarski, od kiedy porządku w górach pilnują policjanci na nartach. Teraz, w szczycie zimowego sezonu turystycznego, widok szusujących funkcjonariuszy to normalność.

Na stokach Łysej Góry w Dziwiszowie nad bezpieczeństwem narciarzy czuwają st. asp. Dariusz Gutowski i asp. Jarosław Szustak z jeleniogórskiej komendy miejskiej. Podczas ferii zimowych policyjny patrol narciarski znajduje się na stoku codziennie w godz. 9 – 13.

Na Kopie w Karpaczu policyjne patrole narciarskie można spotkać w każdy weekend oraz w okresach świątecznych. Że praca policjanta nie polega na siedzeniu za biurkiem udowodnia komisarz Damian Gałek, komendant karpackiej policji.

Sam przypina deski i patroluje na nartach stoki. Komisarzowi pomagają aspirant sztabowy Marek Madeksza, sierżant sztabowy Dariusz Opacki oraz posterunkowy Tomasz Siekierski.

Policyjne patrole narciarskie zwracają uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiają bez opieki. Legitymują osoby, które zachowują się podejrzanie i agresywnie.

– Zwracają uwagę na kulturę na stoku oraz w kolejkach do wyciągu, a także pilnują, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad – poinformowała kom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Turystów, którzy popełniają wykroczenia, policjanci w zależności od sytuacji pouczają lub karzą mandatami. Stróżom prawa pomagają także strażnicy graniczni.

Sonda

Wzrost emerytur o średnio 170 zł. Co sądzicie o tej wartości?

Oddanych
głosów
155
Jest to znaczący wzrost
12%
Nie starczy to na zbyt wiele
76%
Nie mam zdania na ten temat
12%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Ropa spada, a paliwa w górę
 
Rozmowy Jelonki
Mocna rozmowa o młodych ludziach w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Gaz na Paderewskiego
 
Ciekawe miejsca
Pustułki na Zamku Chojnik. Samiec przyniósł zdobycz do gniazda
 
Aktualności
Koniec z bieganiem w Jakuszycach
 
Aktualności
O historii i pamięci – wizyta ministra w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group