Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5686
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policja apeluje: Noga z gazu!

Środa, 13 listopada 2013, 7:37
Aktualizacja: 7:38
Autor: 112
Od 8 do 11 listopada jeleniogórscy policjanci prowadzili wzmożone działania prewencyjne, ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską. Było 16 kolizji i 154 mandaty.

W trakcie weekendu funkcjonariusze drogówki ukarali mandatami ponad 150 kierowców, głównie za nadmierną prędkość, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej czy lekceważenie sygnalizacji świetlnej. Ponadto zatrzymali 28 dowodów rejestracyjnych za różne usterki techniczne.

- Na naszych drogach doszło do 16. kolizji, których najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło 10 listopada po godzinie 11.00 w Łomnicy, gdzie 19-letni kierujący pojazdem marki VW najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze , stracił panowania nad autem, zsunął się ze skarpy, dachował i wpadł do rzeki. Na szczęście kierowca i trzech pasażerów opuściło pojazd o własnych siłach. Kierowca był trzeźwy. Został ukarany mandatem – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

W przypadku dwóch innych kolizji kierowcy w wyniku nie dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze uderzyli w murek czy barierę ochronną. Policjanci zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz 30-letnią kierującą pojazdem marki VW, która naruszyła sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ponadto kobieta kierowała w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,4 promila.

W tych dniach policjanci przeprowadzili 314 interwencji, wylegitymowali ponad 1000 osób i zatrzymali trzy osoby, ukrywające się przed więzieniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group