Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8422
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK: Poleje się piwo jasne, pieniste

Niedziela, 23 maja 2010, 12:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 maja 2010, 8:15
Autor: KAM
LWÓWEK: Poleje się piwo jasne, pieniste
Fot. browar.biz
Mimo wciąż trwających prac remontowo–budowlanych w lwóweckim browarze po trzyletniej przerwie rozpoczęło się pierwsze warzenie piwa. Już za kilka tygodni poznamy smak tak długo oczekiwanego chmielowego napitku z Lwówka Śląskiego.

Browar w Lwówku Śląskim cały czas przechodzi gruntowną renowację, aby doprowadzić browar do perfekcji. Marek Jakubiak, właściciel browaru, remontuje praktycznie wszystko od podstaw. Obiekt jest też przygotowywany dla turystów, których czeka wiele ciekawych atrakcji .

W miniony czwartek miało miejsce pierwsze warzenie piwa od 2007 roku. Nad całym procesem czuwała Irena Galicka, dyrektor browaru Lwówek 1209. To właśnie 20 maja uwarzono dwie warki piwa jasnego o ekstrakcie 12,1. Tak zwane śrutowanie słodu rozpoczęło się już dzień wcześniej (potrzeba około 2 tony słodu na jedną warkę). Zacieranie pierwszej warki rozpoczęło się o godzinie 10.30, wybicie o godzinie 19.00. Drugą warkę zrobiono od razu po tej pierwszej. Już drugiego dnia około godziny 7 rano można było zaobserwować grubą warstwę pjany, co świadczy o procesie fermentacji.

Najprawdopodobniej już w połowie czerwca podczas festiwalu piwa, który odbędzie się w Lwówku Śląskim, będziemy mogli spróbować młodego piwa lwóweckiego. Cały proces warzenia piwa potrwa jednak około trzech miesięcy – wtedy będziemy mogli zobaczyć piwo z Lwówka Śląskiego na sklepowych półkach.

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy Arturowi Szudrowiczowi z portalu browar.biz

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1204
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group