Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 6166
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Polak, Austriak – dwa bratanki

Środa, 3 grudnia 2008, 9:08
Aktualizacja: 10:36
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Polak, Austriak – dwa bratanki
Fot. rylit
Członkowie Towarzystwa Polsko Austriackiego podsumowują bogatą współpracę polsko–austriacką w mijającym roku. Okolicznościowe spotkanie odbyło się w Muzeum Domu Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie. Tyrolczycy grali, nasi śpiewali.

Przybyli z Tyrolu znani muzycy, Alois Eberharter i Gebhart Leitinger, którzy już kilkakrotnie odwiedzali Kotlinę Jeleniogórską z okazji różnych imprez wspólnie organizowanych przez TPA i tyrolskie KIF -Kultur Initiative Fugen.

– Dali zebranym przy kominku mini koncert a członkowie Towarzystwa zaprezentowali gościom polskie biesiadne piosenki przy akompaniamencie gitarowym Ryszarda Greka -wiceprezesa karkonoskiego oddziału TPA – poinformował Marek Mikrut, szef towarzystwa.

Rozmawiano o wspólnych planach na rok przyszły zwłaszcza ,że stowarzyszenie artystyczne KIF obchodzić będzie w roku przyszłym 10-lecie działalności. Część ze swych prac malarskich i fotograficznych członkowie KIF prezentowali w ostatnich latach na naszym regionie.

Również dzięki współpracy polsko-austriackiej nasi artyści plastycy z powiatu jeleniogórskiego w ub. roku oraz fotograficy i muzycy w roku 2008 prezentowali swój dorobek artystyczny w Austrii. Towarzystwo ma nadzieję, że rok 2009 będzie jeszcze bardziej obfity w wydarzenia wzbogacające ofertę kulturalną Jeleniej Góry i okolic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
184
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
17%
10-20 lat
45%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group