Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6698
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Połączyła ich miłość do dolnośląskich zabytków

Środa, 11 maja 2016, 8:05
Aktualizacja: Czwartek, 12 maja 2016, 8:09
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Połączyła ich miłość do dolnośląskich  zabytków
Fot. Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków
Od dwóch lat promują zabytki Dolnego Śląska skupiając w swoich szeregach pasjonatów z całej Polski, w tym ok. 10 z Jeleniej Góry – mowa o Dolnośląskim Towarzystwie Miłośników Zabytków. – Naszym celem jest zaszczepianie w ludziach miłości do niezwykłych miejsc Dolnego Śląska, które zachwycają, ale i wymagają pomocy – mówi jeleniogórzanka Małgorzata Wereszczyńska.

Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków założył Robert Matwiejów z Wałbrzycha, emerytowany strażak. – Ja w szeregi DTMZ wstąpiłam w kwietniu 2015 roku i od tego czasu moje życie zmieniło się nie do poznania – opowiada Małgorzata Wereszczyńska. – Jesteśmy grupą wariatów zakochanych w zabytkach Dolnego Śląska, doceniamy wartość tych niezwykłych miejsc i chcemy tę pasję zaszczepiać w innych.

- Zachęcamy całe rodziny do odwiedzania naszych zabytków i zgłębiania ich historii, bo dzięki temu one ponownie odżywają – mówi archiwistka Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze.

Obecnie DTMZ ma ponad 150 członków, z czego 50 to osoby aktywnie promujące Dolny Śląsk. - W każdym miesiącu organizujemy trzydniowe wypady w niezwykłe miejsca – mówi Małgorzata Wereszczyńska. – W kwietniu byliśmy w Bukowcu, w maju będziemy w Pałacu w Muchowie, a w czerwcu być może zwiedzimy Kamienną Górę. Jesteśmy jak jedna wielka rodzina, ale wyjeżdżamy też na wycieczki indywidualne, szukamy czegoś wyjątkowego, by potem pokazać to pozostałym. Mamy też różnego rodzaju spotkania. Ostatnio w jeleniogórskiej Czekoladziarni zaplanowaliśmy wernisaż wystawy naszej koleżanki Magdy Wójcik, matki trójki dzieci, która robi piękne zdjęcia podczas naszych wyjazdów - dodaje pasjonatka.

Towarzystwo zaprasza też do swojego grona kolejnych pasjonatów. – Szukamy osób, które kochają innych ludzi oraz oczywiście zabytki Dolnego Śląska, ale nie awanturników – mówi Małgorzata Wereszczyńska. – Jesteśmy grupą osób pozytywnie zakręconych, z którą nie można się nudzić – dodaje.

Kontakt mailowy z jeleniogórską przedstawicielką DTMZ to: wereszczynskamalgosia@gmail.com.

Zachęcamy też do odwiedzenia konta tego Towarzystwa na facebooku: https://www.facebook.com/groups/dolnoslaskie.towarzystwo.mz/?ref=bookmarks

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group