Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 2321
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Połączenie spółek komunalnych w Piechowicach

Niedziela, 25 lutego 2018, 7:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 lutego 2018, 5:27
Autor: WAC
Burmistrz Piechowic Witold Rudolf wydał decyzję o połączeniu dwóch spółek komunalnych: Zakładu Usług Komunalnych oraz Zarząd Nieruchomości „Wspólny Dom”.

Decyzja burmistrza jest realizacją uchwały Rady Miasta w sprawie połączenia obu spółek, która została podjęta w 2015 roku, jednak aż do tej pory z różnych względów nie została sfinalizowana.

Odpowiednie dokumenty w tej sprawie trafiły już do Sądu Rejestrowego we Wrocławiu. Procedura zamykająca cały proces scalania potrwa jeszcze około miesiąca. Jak mówi burmistrz W. Rudolf , główną przesłanką do połączenia, a w zasadzie wchłonięcia ZN „Wspólny Dom” przez ZUK, są względy oszczędnościowe.

- Środki pozyskane na ograniczeniu administracji w założeniu mają zostać przeznaczone na zwiększenie zatrudniania pracowników fizycznych – zapowiada W. Rudolf.

Swoją decyzją, podjętą kilkanaście dni temu, burmistrz uprzedził niejako ruch rady miasta, która nieznaczną większością głosów na ostatniej sesji 16 lutego podjęła uchwałę unieważniającą uchwałę w 2015 roku o połączeniu spółek. Co w tej sytuacji zrobi nadzór prawny Wojewody Dolnośląskiego i czy zgodnie z oczekiwaniami burmistrza uzna uchwałę radnych za bezprzedmiotową - okaże się wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group