Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 3 kwietnia
Imieniny: Ingi, Ryszarda
Czytających: 13707
Zalogowanych: 82
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Niedziela, 12 lipca 2020, 13:03
Aktualizacja: Wtorek, 14 lipca 2020, 12:33
Autor: Przemek Kaczałko
Polska: Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)
Fot. Przemek Kaczałko
W dniu 12 lipca 2020 roku Polacy wybierają Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W drugiej turze wyborów o najwyższy urząd w państwie ubiega się dwóch kandydatów (Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski), a głosowanie zakończy się o godz. 21:00. Wówczas poznamy pierwsze, sondażowe wyniki.

O godz. 7:00 otwarto lokale wyborcze, a zamknięte zostaną o 21:00. W tym czasie warto pamiętać, że pierwszeństwo (bez kolejki) mają seniorzy, kobiety ciężarne, osoby z dziećmi do lat 3. oraz osoby niepełnosprawne.

W większości lokali nie ma wielkich kolejek, jednak zdarzają się takie, gdzie trzeba długo czekać (np. w Szklarskiej Porębie - widoczne w galerii do artykułu).

Głosowanie to nasze prawo w demokracji, z którego warto korzystać - o to walczyli nasi dziadowie. To są wyjątkowe wybory - mobilizacja jest bardzo duża. Mam wrażenie, że to wybór cywilizacyjny - w jakim państwie chcemy żyć dalej - wyznał pan Tomasz, jeden z wyborców z Jeleniej Góry.

Według danych na godz. 12:00 w Jeleniej Górze frekwencja wyniosła 26,07 proc. Dwa tygodnie temu (w I turze, na godz. 12:00 było to 26,19 proc.). Z kolei w powiecie jeleniogórskim frekwencja wyniosła 26,03 proc. (było 23,34 proc.), a na Dolnym Śląsku to 24,1 proc. (było 23,19 proc.).

AKTUALIZACJA:

Na godz. 17:00 frekwencja w Jeleniej Górze wyniosła 52,78 proc.! W pierwszej turze do godz. 17:00 głosowało 47,89 proc., a więc jeleniogórzanie mobilizują się jeszcze bardziej!

Twoja reakcja na artykuł?

66
83%
Cieszy
5
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
3%
Złości
7
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Co jest największą zmorą jeśli chodzi o śmiertelne wypadki na drogach?

Oddanych
głosów
196
Brawura kierowców
65%
Pijaństwo i jazda pod wpływem
32%
Kiepski stan naszych dróg
3%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Masz to w kuchni... To po cichu niszczy Twoje nerki
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Aktualności
Autyzm to nie choroba
 
Aktualności
Jest opiekun Bike Parku Czarne
 
Kultura
Natalia śpiewa Bajm
 
Uzdrowisko Cieplice
Sekret Młodości – Teoria przewlekłego zapalenia
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group