Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 7876
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LIBEREC: Polacy opanowali Liberec

Niedziela, 10 lutego 2008, 11:01
Aktualizacja: 12:41
Autor: Mar
LIBEREC: Polacy opanowali Liberec
Fot. Mar
Sobotni konkurs w skokach narciarskich zgromadził na zboczu góry Ješted w Libercu ponad tysiąc polskich kibiców. Gorąco kibicowali Adamowi Małyszowi, który był wyjątkowo blisko zajęcia miejsca na podium.

- Kiedy konkursy odbywają się w Czechach jesteśmy zawsze żeby kibicować naszym zawodnikom i pokazać Adasiowi, że jesteśmy z nim. Byliśmy w Harrachovie, jesteśmy w Libercu, a czujemy się tutaj jak na zawodach w Polsce – powiedzieli nam Jola i Tomek ze Złotoryi.

Było dużo kibiców z Jeleniej Góry. Silna i głośna grupa ze Zgorzelca dopingowała naszych zawodników. Ale widać było kibiców z całego Dolnego Śląska, z lubuskiego, wielkopolski a nawet z... Rewala nad morzem.

Czesi stanęli na wysokości zadania i doskonale rozwiązali kwestię parkowania i dojazdu na miejsce. Samochody z kibicami kierowane były na duże parkingi, w tym nieczynny fragment autostrady do Pragi. Z parkingów co pół godziny jeździły specjalne darmowe autobusy. Płaciło się dopiero za wejście pod skocznię.

- Będę przyjeżdżał na każdy konkurs, w którym wystartuje Adam Małysz. Szkoda, że nie dał rady w drugim skoku, ale nie mam do niego pretensji. Zrobił dla nas tyle, że już nic nie musi. – opowiadał Jan ze Zgorzelca w autobusie wiozącym kibiców do zaparkowanych samochodów. Małysz w Libercu zajął 9. miejsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
147
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
14%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group