Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7331
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polacy opanowali Liberec

Wiadomości: LIBEREC
Niedziela, 10 lutego 2008, 11:01
Aktualizacja: 12:41
Autor: Mar
Fot. Mar
Sobotni konkurs w skokach narciarskich zgromadził na zboczu góry Ješted w Libercu ponad tysiąc polskich kibiców. Gorąco kibicowali Adamowi Małyszowi, który był wyjątkowo blisko zajęcia miejsca na podium.

- Kiedy konkursy odbywają się w Czechach jesteśmy zawsze żeby kibicować naszym zawodnikom i pokazać Adasiowi, że jesteśmy z nim. Byliśmy w Harrachovie, jesteśmy w Libercu, a czujemy się tutaj jak na zawodach w Polsce – powiedzieli nam Jola i Tomek ze Złotoryi.

Było dużo kibiców z Jeleniej Góry. Silna i głośna grupa ze Zgorzelca dopingowała naszych zawodników. Ale widać było kibiców z całego Dolnego Śląska, z lubuskiego, wielkopolski a nawet z... Rewala nad morzem.

Czesi stanęli na wysokości zadania i doskonale rozwiązali kwestię parkowania i dojazdu na miejsce. Samochody z kibicami kierowane były na duże parkingi, w tym nieczynny fragment autostrady do Pragi. Z parkingów co pół godziny jeździły specjalne darmowe autobusy. Płaciło się dopiero za wejście pod skocznię.

- Będę przyjeżdżał na każdy konkurs, w którym wystartuje Adam Małysz. Szkoda, że nie dał rady w drugim skoku, ale nie mam do niego pretensji. Zrobił dla nas tyle, że już nic nie musi. – opowiadał Jan ze Zgorzelca w autobusie wiozącym kibiców do zaparkowanych samochodów. Małysz w Libercu zajął 9. miejsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

piipi 10-02-2008 12:54
....Polacy do Liberca przyjechali i Adamowi kibicowali.....wodeczke tam popijali....i zle na Adama wygranej sie koncentrowali.Thomas to wykorzystal i nagrode Adamowi po prostu .....swisnal !.
~Mr T 10-02-2008 19:14
Ok a czemu nie było na jelonce relacji z Harrachova. Niestety nie można bylo w tym roku pojechac, oczekiwałem chociaż małej relacji na lokalnym portalu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group