Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6303
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pół tysiąca okularów dla Afryki

Czwartek, 16 czerwca 2016, 8:44
Aktualizacja: 10:08
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Pół tysiąca okularów dla Afryki
Fot. Użyczone/Organizator
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze zakończył akcję "Okulary dla Afryki". Dzięki wolontariuszom tej szkoły, na czele z opiekunem Bożeną Fijałkowską, zebrano ponad pół tysiąca używanych okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla dzieci i dorosłych z Afryki.

Zbiórka zorganizowana przez jeleniogórską szkołę trwała od stycznia br. i była odpowiedzią na II edycję ogólnopolskiej akcji „Okulary dla Afryki”, przeprowadzonej przez OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii oraz Fundację Dzieci Afryki. Jeleniogórzanie mogli przekazać swoje okulary dostarczając je do ZSOiT w Jeleniej Górze lub prosząc wolontariuszy o ich odebranie. Dokładnie zebrano 505 sztuk okularów!

- Serdecznie dziękujemy za udział w akcji mieszkańcom Jeleniej Góry, Gryfowa Śl. oraz Kowar – dziękuje organizatorka Bożena Fijałkowska, pedagog szkolny ZSOiT w Jeleniej Górze. - Szczególne podziękowania należą się Halinie Kapuścińskiej - wiceprezes zarządu Towarzystwa Walki z Kalectwem w Jeleniej Górze, księdzu Ignacemu Tomaszewskiemu i parafianom z Parafii p.w. Imienia NMP w Kowarach i ojcu Włodzimierzowi Starosteckiemu z Kaplicy Św. Maksymiliana Kolbe również w Kowarach. Dziękujemy również uczennicy ZSOiT Aleksandrze Garwol, która współpracowała z księżmi i koordynowała zbiórkę okularów w Kowarach. Wdzięczność należy się także uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze za włączenie się do akcji oraz wspaniałym wolontariuszkom z ZSOiT – Technikum Analityczne za ich trud i poświęcenie w przygotowaniu okularów do wysyłki (czyszczenie i pakowanie). Osobne podziękowania składamy redakcji jelonka.com za wsparcie akcji i rozpropagowanie jej na łamach portalu – dodaje Bożena Fijałkowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group