Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7362
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: “Pół na pół” w lutym

Piątek, 30 stycznia 2015, 8:10
Aktualizacja: 8:12
Autor: Manu
Karpacz: “Pół na pół” w lutym
Fot. Organizator
“Pół na pół” autorstwa Jordiego Sáncheza i Pepa Antona Gómeza to współczesna czarna komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata. Spektakl gościnnie wystawiony będzie 21 lutego (w sobotę) o godz. 20.00 na scenie teatralnej Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Wystąpią: Piotr Polk i Piotr Szwedes. Produkcja: G–Invest Olaf Gruszka i Piotr Szwedes. Organizatorem wydarzenia jest firma EMY. Bilety – tel. 533 509 857, e–mail: scenateatralna@golebiewski.pl.

Jak zapowiadają organizatorzy, sztuka “Pół na pół” to przesycona czarnym humorem komedia. Opowiada o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej matki. Na początku jawią się jako dwa niezbyt sympatyczne typy. Jeden chce uciec, bo ma serdecznie dosyć opiekowania się na wpół sparaliżowaną staruszką. Drugiemu najbardziej zależy na pieniądzach ze spadku. Bracia powoli odkrywają jednak coraz mroczniejsze tajemnice, które pokazują, jakim potworem była i jest ich własna matka.

- To dramat przebrany za komedię - napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Tekst został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 roku odbyła się premiera w Nowym Jorku, w listopadzie 2014 w Nowym Sączu. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500 tys. widzów.

Reżyserii spektaklu podjął się Wojciech Malajkat, na co dzień aktor i dyrektor Teatru Syrena w Warszawie. Sztukę przełożył z hiszpańskiego Rubi Birden. Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group