Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5941
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Pół na pół” gościnnie w filharmonii

Poniedziałek, 23 października 2017, 7:46
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Pół na pół” gościnnie w filharmonii
Fot. Organizator
“Pół na pół” autorstwa Jordiego Sáncheza i Pepa Antona Gómeza to współczesna czarna komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata. Grają: Piotr Polk i Piotr Szwedes. Spektakl gościnnie wystawiony będzie 25 listopada o godz. 17.00 w Filharmonii Dolnośląskiej. Ceny biletów: 85 złotych.

Jak zapowiadają organizatorzy, sztuka “Pół na pół” to przesycona czarnym humorem komedia. Opowiada o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej matki. Na początku Robert i Dominik jawią się jako dwa niezbyt sympatyczne typy. Jeden chce uciec, bo ma serdecznie dosyć opiekowania się na wpół sparaliżowaną staruszką. Drugiemu najbardziej zależy na pieniądzach ze spadku. Bracia powoli odkrywają jednak coraz mroczniejsze tajemnice, które pokazują, jakim potworem była i jest ich własna matka.

Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jej obecność sygnalizuje tylko natarczywy dzwonek, a mimo to mamy świadomość, że nadal jest wszechobecna i wciąż tyranizuje otoczenie, a na dodatek jest “niezatapialna” niczym pani Wilberforce z czarnej komedii Grahama Linehana “Trzeba zabić starszą panią”.

- To dramat przebrany za komedię - napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Tekst został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 roku odbyła się premiera w Nowym Jorku, w listopadzie 2014 w Nowym Sączu. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500 tys. widzów.

Reżyserii spektaklu podjął się Wojciech Malajkat, na co dzień aktor i dyrektor Teatru Syrena w Warszawie. Sztukę przełożył z hiszpańskiego Rubi Birden. Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group