Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6500
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Pół miliona złotych w naturze

Czwartek, 13 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 13 września 2007, 8:02
Autor: TEJO
Polska: Pół miliona złotych w naturze
Fot. Jelonka.com
Jelfa zwraca corhydron, aptekarze wolą pieniądze.

Prawie rok po skandalu w jeleniogórskiej Jelfie, kiedy to po zamianie zawartości ampułek na groźny dla alergików preparat, wycofano z obrotu corhydron, lek wraca do aptek. Donosi o tym dzisiejszy Dziennik Zachodni.

Lek, który – z powodu zgonów pacjentów – wywołał panikę w całej Polsce i w sprawie którego toczy się postępowanie prokuratorskie, jest przekazywany aptekarzom jako rekompensata za konieczność wycofania w ubiegłym roku corhydronu ze sprzedaży.

Tyle że aptekarze chcieli pieniądze, a dostają… opakowania z preparatem. Nie ma na niego chętnych. Farmaceuci utrzymują także, że nie mogą nawet corhydronu sprzedać, bo jest to darowizna. A obrót darami jest zabroniony.

Łączna wartość corhydronu, do którego przekazania zobowiązała się Jelfa, to 400 tysięcy złotych. Niechciany lek trafia do 12 tysięcy aptek w całym kraju.

Gazeta podkreśla, że Ministerstwo Zdrowia nie miało środków na zwrot kosztów leku, nie chciała też płacić Jelfa. Dlatego zdecydowano się na kontrowersyjną rekompensatę w naturze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group