Niedziela, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 6820
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Pokusą skarbonka z datkami

Poniedziałek, 11 lipca 2011, 15:56
Aktualizacja: 15:58
Autor: KMP
Dwaj nastolatkowie dwukrotnie włamali się do skarbonki kościelnej i ukradli datki. Za pierwszym razem włamali się do kościoła, a za drugim ukryli się w świątyni po mszy świętej.

Wczoraj policjanci z Kowar zatrzymali dwóch chłopców w wieku 16 i 17 lat podejrzanych o kradzieże z włamaniem. Ksiądz po mszy świętej około godziny 13, gdy wszyscy wierni opuścili świątynię, zamknął ją. Wcześniej poinformował, że kościół musi być zamykany, gdyż w 4 lipca sprawcy wyłamali kratę w kościele, weszli do środka i ze skarbonki ukradli około 300 zł.

O tym zdarzeniu ksiądz nie powiadomił policji. Wczoraj okazało, się, że jednak nie wszyscy wyszli z kościoła. Na ławkach ukryli się dwaj nastolatkowie (16 i 17 lat). Tym razem również włamali się do skarbonki kościelnej, a ich łupem padło 50 zł. Kiedy po przestępstwie próbowali opuścić kościół, ksiądz wrócił.

Powiadomili go turyści, którzy chcieli zobaczyć kościół i usłyszeli, że ktoś próbuje się z niego wydostać. Chłopcom udało się uciec ze świątyni. Ksiądz o zdarzeniu powiadomił policjantów. Funkcjonariusze w oparciu o rysopis sprawców wytypowali jako osoby podejrzewane o ten czyn dwóch chłopców w wieku 16 i 17 . Zatrzymali ich w mieszkaniu, gdzie ukryli się przed policjantami w szafie.

Szesnastolatek trafił do policyjnej izby dziecka w Wałbrzychu, a 17-latek do policyjnego aresztu. O losie młodszego zadecyduje sąd rodzinny, a starszemu o rok współsprawcy za kradzieże z włamaniem grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group