Czytających: 9664

Polska: Pokonane strefą

Poniedziałek, 12 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 13 marca 2007, 10:23
W przedostatnim pojedynku w rozgrywkach I ligi koszykarki MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra przegrały na wyjeździe z AZS PWSZ Konin 67:78

Jeleniogórzanki wybiegły na parkiet niemalże bezpośrednio po sześciogodzinnej podróży autokarem i w trakcie pierwszej kwarty były nieco zagubione. Gospodarze w tej części gry prezentowali wysoką skuteczność rzutową i po 10 minutach wygrywali 29:17. W II i III kwarcie Karkonosze rozpoczęły pogoń za rywalkami. Dzięki skutecznej obronie i szybkim atakom w trzeciej odsłonie jeleniogórzanki wyszły nawet na prowadzenie i po 30 min. wygrywały 50:51. W ostatniej kwarcie koninianki w celu wyeliminowania dynamicznych akcji ofensywnych gości stanęły strefą w obronie i jak się okazało był to klucz do ich zwycięstwa. Jeleniogórzanki straciły swój impet i przegrały IV kwartę 16:28 i cały mecz 78:67.

<b>AZS Konin – MKS MOS Karkonosze 78:67 (29:17, 11:21, 10:13, 28:16)</b>

<b>MKS MOS:</b> Myćka 17, Kowalczyk 12, Werłos 11, Mochól 11, Sawicka 10, Klemantowska 4, Pawlukiewicz 2, Dudek.