Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9494
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Pokonali siebie, pomogli innym czyli Rowerem na Śnieżkę

Poniedziałek, 9 września 2013, 8:33
Aktualizacja: Wtorek, 10 września 2013, 7:27
Autor: Daria Plichta
Karpacz: Pokonali siebie, pomogli innym czyli  Rowerem na Śnieżkę
Fot. Daria Plichta
Trzystu pięćdziesięciu śmiałków stanęło wczoraj (8.09) na starcie przy Domu Bachus w Karpaczu, by zmierzyć się z najwyższym szczytem Karkonoszy. Zawodnicy mieli do przejechania 14. km dystans, który okazał się wyjątkowo trudny do pokonania. Impreza miała charakter charytatywny. Cały zysk został przeznaczony na program edukacyjny dla młodzieży. Hasłem przewodnim przedsięwzięcia było: „Pokonaj siebie, pomóż innym.”

Impreza zorganizowana została przez Rotary Klub Karpacz Karkonosze wspólnie z Urzędem Miasta Karpacz i Karkonoskim Parkiem Narodowym. Zgromadziła mnóstwo zawodników, wśród których byli zarówno zawodowcy, jak i amatorzy dwóch kółek.

Wyścig wygrał Piotr Sulek z Jaworzyny Śląskiej. Pokonanie całej trasy zajęło mu zaledwie 58 minut i 36 sekund. Wśród kobiet najlepsza okazała się Monika Strychar z Wrocławia, której wjazd na Śnieżkę zajął 1h 22m 28s.

- Każdy, kto dojechał na Śnieżkę jest zwycięzcą – mówił Bogdan Malinowski, burmistrz Karpacza. Za zajęcie I miejsca zawodnicy otrzymywali nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe puchary.

- Organizatorzy spisali się na medal. Startuję po raz pierwszy w tym wyścigu i jestem mile zaskoczony. Na rowerze jeżdżę od 5 lat. Do tych zawodów nie przygotowywałem się jakoś za specjalnie. Udało mi się dojechać do mety i z tego jestem dumny. Trasa była bardzo wymagająca. Mam nadzieję, że za rok znowu wystartuję - mówił Artur z Sulęcina.

- W tym wyścigu biorę udział po raz drugi. Na rowerze spędzam każdą wolną chwilę. Przyznaję, trasa była ciężka, ale możliwa do pokonania. Sprzyjała nam pogoda. Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym wydarzeniu - mówił Krzysztof z Warszawy.

Po dekoracji zawodników, która miała miejsce na Stadionie Miejskim w Karpaczu, rozlosowano nagrody niespodzianki, wśród których był wysokiej klasy rower MTB.

Zwycięzcom gratulujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
527
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group