Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2058
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pokazała „Pewien stopień doskonałości”. Na finał FOTORUSZENIA

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 16 października 2011, 8:18
Aktualizacja: Wtorek, 18 października 2011, 16:46
Autor: Petr
Fot. Petr
Wczoraj, 15 października w Pizzerii Bar Tokaj przy ulicy Pocztowej w Jeleniej Górze odbyło się odsłonięcie ostatniej wystawy przygotowanej w ramach tegorocznego FOTORUSZENIA, pt.: „Pewien stopień doskonałości” autorstwa Agnieszki Jagody Kwiatkowskiej.

Wystawa „Pewien stopień doskonałości” złożona z fotografii Agnieszki Jagody Kwiatkowskiej to kalejdoskop obrazków z życia człowieka, którego miarą – według artystki, jest ból. Kadrów przedstawiających obrazy ludzi i sytuacji, w których się znaleźli; uchwyconych w obiektywie fotografki będącej niewątpliwie wprawnym obserwatorem otaczającej ją rzeczywistości.

– W moich zdjęciach zawierają się sceny, które łączy jedynie struktura przedstawienia. Inne od siebie, ukazujące człowieka i jego indywidualny obraz jakości życia, której miarą jest ból, albowiem to przez cierpienie jesteśmy w stanie ocenić, jaką osiągnęliśmy skalę szczęścia. To poprzez ból i cierpienie oceniamy nasze życie. To one skłaniają nas do refleksji, czy działać tak, aby być, czy aby mieć – mówi o swej wystawie Agnieszka Jagoda Kwiatkowska.

„Pewien stopień doskonałości” autorstwa Agnieszki Jagody Kwiatkowskiej jest już ostatnią z wystaw przygotowanych w ramach tegorocznego FOTORUSZENIA. Ostatnią, a zarazem jedną z najciekawszych w tej edycji projektu – niezwykle ekspresywną, niekiedy mroczną, a czasami wręcz trudną do zniesienia. Warto zobaczyć, szczególnie w surowym otoczeniu Tokaju, które idealnie kontrastuje z fotografiami młodej artystki.

– W przyszłym roku winszuję sobie więcej takich wystaw. Cieszę się, bowiem FOTORUSZENIE 2011 pokazało, że projekt ten z roku na rok zyskuje coraz więcej fanów zarówno wśród osób zainteresowanych fotografią jak i zwykłych obserwatorów. W następnej edycji postawimy na panele dyskusyjne, na które już dziś zapraszam. Póki co do zobaczenia za rok – podsumowuje Agnieszka Romanowska, koordynator projektu.

„FOTORUSZENIE 2011” to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a także budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Organizatorem jest Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska, a partnerem - Wojewódzka Biblioteka Naukowa w Libercu. Patronem medialnym jest m.in. portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~j.g. 16-10-2011 8:33
czy to naprawdę są piękne zdjęcia?, czy aby mój wzrok inaczej to odbierał, bo naprawdę można zobaczyć ładne zdjęcia, a może młodzi ludzie nie wiedzą i nie rozpoznają pięknych od fatalnych, fatalnych zdjęć, żeby mi jeszcze dopłacano do ich obejrzenia na pewno by mnie tam nie było, makabra, jelenogórzanka
~Chi Chi hi 16-10-2011 10:03
Fota 13 to kiepski fotomontaż - llizanie cukru przez szybę.
~rozwijaj 16-10-2011 10:25
Agnieszko,rozwijaj nadal skrzydła!Pierwsze kroki za Tobą.
~Jeloneczka 16-10-2011 11:04
Oj tak, tak. Młodość jest bolesna, wokół szarzy ludzie, domy i ulice obszarpane, nawet słońce świeci plamami, a promienie jego nie grzeją tylko chłostają okrutnym ciepłem. Nuda, nuda wokół... ciemność, widzę ciemność... chociaż nie... jest światełko w tunelu... do dojrzałość trzydziestolatki...łąki nabierają kolorów, śpiew ptaków nie katuje uszu lecz pięknie odpręża... uśmiech... łeee... poniosło mnie... idę pofocić... za oknem wstętna feeria barw, promienie słońca okrunie łagodnie kładą swoje ciepło na pozłacanych liściach... Miłego dnia i tygodnia :)
~ 16-10-2011 12:35
tragedia, zdjecia kiepskie i pomysly tez kiepskiie, a tematy to juz tragedia , co autorka chciala powiedziec, co nam pokazac, ni to ni to , wez sie laluniu do roboty z cepem w dloni , przynajmiej cos wymlocisz, a i moze od czasu do czasu cepniesz sie w rozumek., to i mysl zacznie switac w tej pustej glowce
~gadugadu 16-10-2011 12:44
oooooooo-zazdrośnicy widzę aż kipią:) noo! dawać kto jeszcze :D-Agnieszko gratuluję!
~investor 16-10-2011 12:50
Do krytyków, proszę podać linki do własnych prac...
~ilis 16-10-2011 14:55
investor dobrze prawi! lenie śmierdzące siedzą przed komputerem i tylko krytykują! może pokażecie co potaficie mistrze? ? Agnieszka BRAWO!
~Jeloneczka 16-10-2011 17:04
tylko nie śmierdzące, tylko nie śmierdzące :))))))))))))))) Trzeba cenić pasję młodych. To czy fota jest dobra czy nie, czy ma wartość artystyczną czy nie mogą ocenić TYLKO fachowcy, znawcy tematu. Odbiorca fotografii jest tak samo emocjonalny, jak jej twórca - są to kwestie gustów, o których wiadomo, że się nie dyskutuje. Podyskutować można natomiast o warsztacie, a pokontestować o temacie. Obrońco Autorki, co Ci da że podam link do swojej strony ze zdjęciami skoro sa one biegunowo różne od zainteresowań Autorki. Poza tym to Ona czuje się artystką - wystawia swoje prace na ogląd publiczny. Musi się więc liczyć z różnymi opiniami. Wracając do tematu to mam wrażenie, że młodzież z Fotoruszenia nie ma żadnego opiekuna artystycznego. Stąd przewaga egzaltacji i sztampy w wielu zdjęciach.
~ 16-10-2011 17:50
opinie bywaja rozne nie ma sie czym przejmowac, ale jesli tak wiele osob twierdzi, ze sa slabe to moze cos w tym byc. Skandalem jest natomiast czestowanie alkoholem nieletniej mlodziezy podczas tych imprez.
~investor 16-10-2011 20:35
Pytanie o linki pomogłyby w ustaleniu artystycznej integralności krytyka, co powinien robić prawdziwy krytyk; prawdziwy krytyk powinien skupiać się na pięknie a nie na niedoskonałościach tak, aby odkryć ukryte piękno i przekazać dla innych to, co jest niezauważalne...
~Jeloneczka 16-10-2011 21:18
Hola, hola panie ~inwestorze. To nie jest bitwa na piksele zdjęciowe tylko wyrażanie swojej opinii! Słyszał Pan o jakimś krytyku filmowym, który kręci filmy???! Zastanów się Pan zanim paluszki polecą po klawiaturze :D
~Jeloneczka 16-10-2011 21:22
PS - "Ukryte piękno" - ot i sens dyskusji o zdjęciach. Czasami Autor bardzo głębo ukrywa sens swoich dzieł... bardzo głęboko... Ważne jest jednak dążenie do doskonałości i myślę, że młodzi Twórcy, o ile nie uważają się JUŻ za artystów, są na dobrej drodze... i szczerze życzę im sukcesów :)
Piipi Jelonkowa 16-10-2011 21:28
..do - [~Jeloneczka] .. to w listkach odnajdziesz cienie odchodzącego ciepła ! Zatrzymaj *to na fotkach,a będziesz miała na zimę .. cieplutki dla łapek termofor - do wspomnień ! ~Fajnego focenia ! ~PA.*piipi
~investor 16-10-2011 21:36
absolutnie ~Jeloneczka, krytyk filmowy nie kręci filmów, ponieważ nie potrafi :}
~fotobzdyk 16-10-2011 21:43
JELENIA GÓRA TO KÓŁKO FOTOGRAFICZNE, chce Wam się tyle pisać o niczym????????????????????????????????????
~investor 16-10-2011 21:50
krytykowanym młodym twórcom, chciałbym zacytować coś, co powiedział Antoni Czechow „jeślibym słuchał wypowiedzi krytyków to z...łbym piany w rynsztoku”
~ 16-10-2011 22:08
linkow radze nie podawac jak nie chcecie zeby was ganiala po jeleniej mafia z atrapy lub tv s...mi :)
~~~~~ 16-10-2011 23:23
Jagoda ładna dziewczyna,ale jej fotki orkopnie denne!!!!!!
~--- 17-10-2011 18:05
Ja się zastanawiam, czemu moderatorzy Jelonki akceptują takie obraźliwe komentarze, gdzie to już nie jest krytyka ale wyzwiska. Agnieszko, brawo!
~ta dziewczyn 18-10-2011 17:40
a jest skromna i ani myśli uważać się za artystkę,wiadomo,ma nad czym pracować ,tak jak wielu młodych aby zostać dojrzalą tworczynią,bo jesli to tylko szukanie sławy,to eee,nieporozumienie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group