Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 3923
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pokazała „Pewien stopień doskonałości”. Na finał FOTORUSZENIA

Niedziela, 16 października 2011, 8:18
Aktualizacja: Wtorek, 18 października 2011, 16:46
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Pokazała „Pewien stopień doskonałości”. Na finał FOTORUSZENIA
Fot. Petr
Wczoraj, 15 października w Pizzerii Bar Tokaj przy ulicy Pocztowej w Jeleniej Górze odbyło się odsłonięcie ostatniej wystawy przygotowanej w ramach tegorocznego FOTORUSZENIA, pt.: „Pewien stopień doskonałości” autorstwa Agnieszki Jagody Kwiatkowskiej.

Wystawa „Pewien stopień doskonałości” złożona z fotografii Agnieszki Jagody Kwiatkowskiej to kalejdoskop obrazków z życia człowieka, którego miarą – według artystki, jest ból. Kadrów przedstawiających obrazy ludzi i sytuacji, w których się znaleźli; uchwyconych w obiektywie fotografki będącej niewątpliwie wprawnym obserwatorem otaczającej ją rzeczywistości.

– W moich zdjęciach zawierają się sceny, które łączy jedynie struktura przedstawienia. Inne od siebie, ukazujące człowieka i jego indywidualny obraz jakości życia, której miarą jest ból, albowiem to przez cierpienie jesteśmy w stanie ocenić, jaką osiągnęliśmy skalę szczęścia. To poprzez ból i cierpienie oceniamy nasze życie. To one skłaniają nas do refleksji, czy działać tak, aby być, czy aby mieć – mówi o swej wystawie Agnieszka Jagoda Kwiatkowska.

„Pewien stopień doskonałości” autorstwa Agnieszki Jagody Kwiatkowskiej jest już ostatnią z wystaw przygotowanych w ramach tegorocznego FOTORUSZENIA. Ostatnią, a zarazem jedną z najciekawszych w tej edycji projektu – niezwykle ekspresywną, niekiedy mroczną, a czasami wręcz trudną do zniesienia. Warto zobaczyć, szczególnie w surowym otoczeniu Tokaju, które idealnie kontrastuje z fotografiami młodej artystki.

– W przyszłym roku winszuję sobie więcej takich wystaw. Cieszę się, bowiem FOTORUSZENIE 2011 pokazało, że projekt ten z roku na rok zyskuje coraz więcej fanów zarówno wśród osób zainteresowanych fotografią jak i zwykłych obserwatorów. W następnej edycji postawimy na panele dyskusyjne, na które już dziś zapraszam. Póki co do zobaczenia za rok – podsumowuje Agnieszka Romanowska, koordynator projektu.

„FOTORUSZENIE 2011” to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a także budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Organizatorem jest Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska, a partnerem - Wojewódzka Biblioteka Naukowa w Libercu. Patronem medialnym jest m.in. portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group