Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2912
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pokażą młodym życiową drogę

Środa, 5 maja 2010, 9:07
Aktualizacja: 9:07
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pokażą młodym życiową drogę
Fot. Organizatorzy
Zajęcia wyrównawcze z socjoterapeutą, psychologiem, prawnikiem, a także wyjazd na obóz z ciekawymi kołami zainteresowań to propozycja dla 30 dolnośląskich uczniów Ochotniczego Hufca Pracy w wieku 15–17 lat. Zajęcia będą prowadzone w ramach unijnego programu „Nasza Przyszłość 2”. Chętni mogą się zgłaszać do 10 maja.

W Filharmonii Dolnośląskiej odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące realizacji projektu „Nasza Przyszłość 2” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w 54 jednostkach na terenie całego kraju, a w Jeleniej Górze koordynuje go Środowiskowy Hufiec Pracy.

– Przedsięwzięcie ma na celu między innymi podniesienie poziomu aspiracji osobistych młodych ludzi, nabycie przez nich umiejętności planowania kariery edukacyjno-zawodowej. Podczas zajęć zdobędą oni wiedzy i umiejętności, które ułatwią im funkcjonowanie na rynku pracy. Będą też potrafili lepiej funkcjonować emocjonalne i intelektualne w życiu – mówi Monika Pozauć z OHP w Jeleniej Górze.

Projekt kierowany jest do młodzieży w wieku 15 - 17 lat, wychowującej się w rodzinach objętych nadzorem kuratora rodzinnego. Na spotkanie organizacyjne zaproszono 30 osób. Oprócz rodzin zainteresowanych uczestnictwem w projekcie pojawili się kuratorzy zawodowi sądu rodzinnego i pedagodzy szkolni. Całość poprowadzili komendant hufca, Włodzimierz Cikorski i Monika Pozauć, wychowawca.

- W Jeleniej Górze z takich zajęć skorzysta 10 osób, pięć dwuosobowych grup. Wezmą udział dziesięciu godzinach z każdych zajęć: z psychologiem, prawnikiem, doradcą zawodowym, terapeutą i innymi specjalistami. Uczestnicy wezmą też udział w 20 godzinach zajęć z informatyki. Będą mieli po 10 godzin korepetycji z dwóch przedmiotów, które sprawiają im najwięcej problemów w szkole. Będą też cztery koła zainteresowań m.in. strzeleckie. Ponadto w sierpniu wyjadą na dziewięciodniowy obóz - mówi Włodzimierz Cikorski.

Nabór do projektu potrwa do 10 maja. Chętni mogą się zgłaszać do jednostki mieszczącej się w Jeleniej Górze przy ulicy Piotra Skargi 19. Są jeszcze wolne miejsca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
210
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group