Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11340
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pokaz psich piękności

Poniedziałek, 17 czerwca 2019, 6:11
Aktualizacja: Wtorek, 18 czerwca 2019, 14:33
Autor: WAC
Jelenia Góra: Pokaz psich piękności
Fot. WAC
Właściciele psich piękności licznie przybyli wczoraj (16.06) do Jeleniej Góry na XLV. Karkonoską Wystawę Psów Rasowych.

Mająca rangę krajowej Karkonoska Wystawa Psów Rasowych ma swoja wysoką, utrwaloną renomę wśród hodowców psów. Na jej wczorajszą edycję przybyli „psiarze” z Polski, Czech, Niemiec i Danii. Tradycyjnie organizatorem imprezy był Związek Kynologiczny w Polsce, oddział w Jeleniej Górze. Tym razem wystawa, która ściągnęła liczne grono uczestników odbywała się na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego. Na gości imprezy czekały między innymi stoiska z karmą oraz akcesoriami dla zwierząt oraz punkty cateringowe.

Na dzisiejszą wystawę mamy zgłoszone ponad 600 psów, reprezentujących ponad 170 ras - mówi Anna Rychlewska, prezes ZKwP w Jeleniej Górze. - Do sędziowania w naszej imprezie zgłosili się arbitrzy między innymi z Serbii, Czarnogóry, Norwegii i nasi sędziowie rangi międzynarodowej. Sędzia na ringu ocenia wygląd zwierzęcia, jak zachowuje się w ruchu i bardzo ważna jest też jego psychika. Pies nie może być agresywny i to jest oceniane. Te oceny są konieczne, aby pies miał uprawnienia hodowlane. Przy organizacji imprezy współpracujemy z Miastem - prezydent Jerzy Łużniak objął naszą wystawę patronatem honorowym. Cieszy nas wspaniała atmosfera i już dziś zapraszamy na kolejne wystawy. W październiku w Jeleniej Górze będziemy mieli specjalistyczną wystawę psów ras brytyjskich.
Na wystawy do Jeleniej Góry przyjeżdżałam już wiele razy - mówi pani Katarzyna z Opola. - Mam sznaucera i przygotowania do tego typu imprezy rozpoczynamy już kilka miesięcy przed nią od pracy nad włosem. Najpierw należy trymować włosy czyli wyciągać cały podszerstek i nie doprowadzać do przerośnięcia tego właściwego włosa, co daje nam tą właściwą szorstkość. Potem odpowiednio przycinać sierść według szablonu. Psu trzeba też podawać specjalne dodatki i suplementy do diety - wylicza.

Twoja reakcja na artykuł?

11
61%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
11%
Smuci
0
0%
Złości
5
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group