Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 6479
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pojedynek na wiersze w MDK ”Jelonek”

Sobota, 15 stycznia 2011, 15:18
Aktualizacja: Niedziela, 16 stycznia 2011, 9:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pojedynek na wiersze w MDK ”Jelonek”
Fot. TEJO
Dwudziestu jeden uczestników z pięciu jeleniogórskich podstawówek zmierzyło się dziś w Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek” w eliminacjach miejskich konkursu recytatorskiego. Wygrał Szymon Stęchły ze Szkoły Podstawowej nr 11.

Dziewczęta (w większości) i chłopcy zaprezentowali rozmaite wiersze głównie z kanonu literatury dziecięco-młodzieżowej, choć nie tylko. Anna Żelaskiewicz popisała się interpretacją tekstu uniwersalnego „Zabierz mnie stąd” Danuty Wawiłow. Poza tym nie zabrakło tradycyjnych konkursowych utworów Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Ludwika Jerzego Kerna, czy też Joanny Papuzińskiej, a nawet Lwa Tołstoja.

W ocenie jury (poetka Wiesława Siemaszko-Zielińska, Danuta Sitek – dyrektor MDK, oraz Barbara Kędra z MDK) równych nie miał sobie Szymon Stęchły. Ten uczeń „jedenastki” mający za sobą cenne doświadczenia teatralne z turnusu „Lato w teatrze” w Zdrojowym Teatrze Animacji, a także zwycięstwo w konkursie gawędziarskim, zachwycił interpretacją tekstu „Historia Heleny” Danuty Ludwiczak.

Drugie miejsce zajęły Elena Amroyan z SP nr 7 oraz Natalia Jantos z „ósemki”. Dwie trzecie lokaty przypadły Annie Żelaskiewicz z SP nr 11 oraz Wiktorii Pogorzelskiej z „dziesiątki”. Ci uczniowie – wraz z laureatem – zmierzą się z koleżankami i kolegami z powiatu w kolejnym etapie eliminacji, który odbędzie się za tydzień.

Wyróżniono: Adę Dojs (SO nr 11), Małgorzatę Gluzę (SP nr 13), Ewę Pawlik z „trzynastki", Joannę Pawlewską i Julię Kut (SP nr 10). Ponadto w gronie wyróżnionych znaleźli się Kamo Harutyunyan z SP nr 8 oraz Łukasz Jantos (SP nr 8) i Daniel Siemiński z SP nr 10. Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group