Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9568
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Pójdą na Jasną Górę

Wtorek, 3 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 3 lipca 2007, 8:37
Autor: anzol
Dolny Śląsk: Pójdą na Jasną Górę
Fot. Organizator
Jeleniogórzanie przygotowują się do pieszej pielgrzymki do Częstochowy.

W sobotę, 28 lipca, pielgrzymi ze stolicy Karkonoszy ruszą w XV Pieszej Pielgrzymce Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Najpierw pokonają dystans z Jeleniej Góry do Legnicy, skąd 31 lipca podążą ku Częstochowie. Dotrą tam 9 sierpnia.

– Wyruszamy spod kościoła p.w. św. Erazma i Pankracego po mszy świętej inauguracyjnej o godzinie 10.00. aby po trzech dniach wędrówki wyruszyć z całą legnicką pielgrzymką – mówi Piotr, jeden z organizatorów wydarzenia.
Pielgrzymi podzieleni są na osiem grupy, zgodnie z miejscem ich zamieszkania. Jeleniogórzanom przypadł numer drugi.

Jak co roku pielgrzymka jest ważnym przeżyciem dla wielu pątników. Co roku też dołączają się nowe osoby. Organizatorzy pragną, aby było ich jak najwięcej. – Zbliżająca się pielgrzymka jest wyjątkowa, bo jubileuszowa, piętnasta – podkreśla Piotr.

Organizatorzy zapraszają także na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 15 lipca (niedziela) o godzinie 16 w sali numer 5 domu katechetycznego przy parafii p.w. św. Erazma i Pankracego.
Szerszych informacji udzielić może również opiekun grupy jeleniogórskiej ks. Jerzy Jastrzębski z parafii p.w. św. Wojciecha oraz księża w parafiach jeleniogórskich.

Pątnicy z Diecezji Legnickiej wybierali się w lipcu do Watykanu z pielgrzymką do grobu Jana Pawła II, ale ze względu na niewielu chętnych, przedsięwzięcie odwołano. W sierpniu planowana jest także pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, a w październiku – do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
85
Plac Ratuszowy
7%
Plac Piastowski
58%
Wolę miejskie parki
35%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group