Środa, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6424
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pogranicznicy znaleźli szmuglowane papierosy

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 27 października 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Audi naszpikowane wyrobami tytoniowymi wartymi 35 tysięcy złotych nie wyjechało do Niemiec.

Na drodze relacji Lasów – Żarska Wieś strażnicy graniczni przeprowadzili działania, w których zastosowano nowe schengenowskie standardy. Ich celem była kontrola pojazdów poruszających się na drogach prowadzących do granicy państwa.
Efekt: udaremnienie próby przemytu wyrobów tytoniowych do Niemiec.

- Podczas kontroli funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali pojazd, którym podróżował mieszkaniec Bogatyni. Okazało się, że prowadzone przez mężczyznę audi naszpikowane było ukraińskimi papierosami – poinformowała kpt. Joanna Woźniak, rzeczniczka Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Z pojazdu funkcjonariusze wyjęli ponad 7000 paczek wyrobów tytoniowych o łącznej wartości 35 000 zł. Niedoszłemu przemytnikowi - grozi odpowiedzialność karno-skarbowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~guru 27-10-2007 16:05
ale sie napalił /na zarobek/.
~wydra 28-10-2007 9:28
Co to za ilość – kiedys średno mial tyle na strychu co drugi celnik. Teraz sie pilnują i boją CBS , to wyczyścili tajne pakamery. A ten Audi – to gospodarka rynkowa i zarabianie na róznicy cen chyba że ten wlaściciel ukradl te papierosy to już inna sprawa– a tak to niech się niemcy martwią jak wprowadzili takie podatki i akcyzę na szlugi. A pograniczników lepiej niech zatrudnią do budowy poboczy dróg bo są bardzo niebezpieczne , będzie to większa koszyśc jak z reklamowanych i rozglaszanych pseudosukcesów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group