Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7396
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Pogranicze z lotu ptaka” w Ratuszu

Piątek, 9 maja 2014, 8:01
Aktualizacja: 8:03
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Pogranicze z lotu ptaka” w Ratuszu
Fot. Organizator
Od minionego wtorku (6 maja) w jeleniogórskim Ratuszu można oglądać wystawę fotograficzną zatytułowaną “Pogranicze z lotu ptaka”. Ekspozycja powstała w ramach projektu “Razem dla pogranicza Śląsk – Saksonia”, którego partnerami są Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Saksońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Wystawa potrwa do 30 maja.

Wystawa ukazuje teren polsko-niemieckiego pogranicza na lotniczych zdjęciach, z perspektywy ptaków przelatujących nad naszą małą ojczyzną.

Większość fotografii jest autorstwa Petera Radke z Hoyerswerdy, górnołużyckiego miasta w Niemczech, w północnej części kraju związkowego Saksonia. Miasto Hoyerswerda należy do Euroregionu „Nysa”.

Zdjęcia wykonali też inni polscy i niemieccy fotograficy. Pochodzą także ze zbiorów polskich i niemieckich gmin z terenu pogranicza.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013. Wystawa została zrealizowana przez Saksońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group