Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8091
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pograli na mocną nutę

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 28 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 maja 2007, 12:15
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Grupa Mocart pierwszym finalistą nowej edycji Ligi Rocka.

Po raz pierwszy przed wakacjami wystartowały do zmagań zespoły rockowe, które chcą zaistnieć na wielkiej scenie dzięki pośrednictwu i otwarciu Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

W Sali Novej JCK zaprezentowało się kilka kapel nie tylko z Dolnego Śląska.
Zagrały m.in. Psychodrama z Poznania, trio Manescape z Głogowa oraz Sonny Blues z Świdnicy.
Jak ocenia Andrzej Patlewicz, szef artystyczny Ligi Rocka, bluesowy występ niezbyt się udał i muzycy ze Świdnicy zagrali zbyt pompatycznie.

Za to wszystkim podobał się zespół Mocart z Mieroszowa grający tzw. rock alternatywny.
– Ich mocna motoryczna muzyka wciągnęła młodą wiarę w trans. To przesądziło, że zostali wybrani jako jedyna grupa do głównego finału, który odbędzie się pod koniec marca przyszłego roku – poinformował A. Patlewicz.

Na koniec na scenie pojawili się muzycy z Mysłowic, z zespołu Gutierez. Rok temu dostali nagrodę publiczności na Union of Rock w Węgorzewie.
Mają już na koncie debiutancką płytę. Przed nimi szansa na występ podczas koncertów Pearl Jam, którego tournée odbędzie się w Polsce.

Andrzej Patlewicz apeluje do młodych fanów różnej muzyki rockowej: – Jeśli macie pomysł i chcecie z nami współpracować i zapraszać swoich faworytów prosimy o maile z propozycjami lub kontakt telefoniczny: 075 64 23 880 w.23, 075 64 23 881 w.23
– Ta impreza jest dla was a nie dla nas organizatorów. Aby przetrwała, musi coś się zmienić w tej materii – dodał A. Patlewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group