Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6257
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pogodzili góry z pojezierzem

Wiadomości: REGION
Wtorek, 25 listopada 2008, 8:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: Ania
Fot. Ania
Starostwo jeleniogórskie podpisało w hotelu Szrenicowy Dwór w Szklarskiej Porębie porozumienie o współpracy z powiatem wolsztyńskim. Skutkiem będzie wymiana dzieci, młodzieży, pracowników, wystaw artystycznych, jak i organizacja imprez sportowych między rejonem Karkonoszy a znanymi z wielu jezior okolicami Wolsztyna.

- Zachwyciły nas Karkonosze i mamy nadzieję, że będzie to niezwykle owocna współpraca. Możemy się wspólnie wymieniać, ponieważ my oferujemy wypoczynek nad wodą, natomiast powiat jeleniogórski, jak sama nazwa mówi, góry. Jako pierwsza na współpracy skorzysta młodzież licealna, dla której chcemy zorganizować obozy – powiedział Andrzej Ośko, kierownik wydziału promocji i rozwoju gospodarczego w Wolsztynie.

Porozumienie podpisali Ryszard Kurp, starosta wolsztyński oraz Jan Koziołek, przewodniczący rady powiatu w Wolsztynie. W imieniu powiatu jeleniogórskiego swój podpisy złożyli: Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski oraz Zbigniew Jakiel, szef radnych powiatowych.

Powiat wolsztyński leży w województwie wielkopolskim. Określa się go jako rzemieślniczo-rolniczo-turystyczny. Cechuje go bardzo małe bezrobocie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 25-11-2008 10:32
Wolsztyn słynie też z z ostatniej czynnej w Europie Parowozowni. Co roku, w wydłużony weekend majowy organizowana jest tam Parada Parowozów, w której uczestniczą maszyny z wielu krajów. Na jedną z ostatnich dotarł nawet parowóz z Anglii, który siłą rzeczy część trasy pokonał drogą morską. W tym roku odbyła się jubileuszowa XV Parada Parowozów (www.parowozowniawolsztyn.pl). Do udziału w imprezie zostały zaproszone również Karkonoskie Drezyny Ręczne. Wyjazd drezyn był doskonałą okazją do promowania regionu na imprezie o zasięgu międzynarodowym. Nasz udział nie wzbudził jednak zainteresowania ani władz Karpacza ani Starostwa. KDR wzięło również udział w tworzeniu produktu turystycznego o nazwie „Turystyka na kolejowych szlakach Wielkopolski”. Nasza inicjatywa stała się również wzorem dla Starostwa Ostrzeszowskiego, które własnymi siłami tworzy i promuje kolej drezynową na linii Ostrzeszów - Namysłaki (http://www.powiatostrzeszowski.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=143). Zaproszenie Karkonoskich Drezyn Ręcznych przez Starostwo Ostrzeszowskie również nie wzbudziło zainteresowania naszych władz lokalnych. Pozostaje mieć nadzieję, że podpisanie porozumienia ze Starostwem Wolsztyńskim zaowocuje rozwojem turystyki kolejowej również w naszym regionie i stworzony przez nas projekt Rewitalizacji Kolejki Karkonoskiej zakładający utworzenie kolejki turystycznej na liniach łączących Jelenią Górę z Karpaczem i Kamienną Górą przez Kowary przestanie być zamiatany pod dywan. Rafał Gersten Współinicjator Karkonoskich Drezyn Ręcznych Autor projektu "Rewitalizacji Kolejki Karkonoskiej" Autor projektu
~ja 25-11-2008 15:06
~Tee 25-11-2008 20:53
na zdj. nr 1: "...a teraz kółko graniaste..."
~smakosz 25-11-2008 23:01
Znowu Starostwo ma okazję do libacji
~Sabath 26-11-2008 22:47
dobrze jest sobie wypić kieliszek na zdrowie ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group