Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8999
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pogoda (nie) na wagary

Poniedziałek, 20 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 marca 2006, 10:02
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Pogoda (nie) na wagary
Fot. Archiwum ZSO nr 1
Astronomiczna wiosna zaczyna się w poniedziałek wieczorem, ale tradycyjny dzień wagarowicza będzie obchodzony we wtorek. Szkoły chcą młodych ludzi zatrzymać w placówkach oświaty. Takich, którzy będą chcieli wyrwać się z lekcji, nie zabraknie.

W tym roku wagarowiczom nie będzie zbytnio sprzyjała pogoda, choć we wtorek ma być słonecznie. Policja i straż miejska wolą dmuchać na zimne. Ostrzegają młodzież, że patrole będą szczególnie aktywne w parkach i w okolicach sklepów, które sprzedają alkohol.

– Przypominam, że sprzedaż trunków i napitków nieletnim jest przestępstwem – mówi kom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Wzmocnione patrole stróżów prawa pojawią się także na placu Ratuszowym, gdzie co roku zbiera się przy piwku wagarująca młodzież. Sprawdzane będą okoliczne puby i bary.

Paweł Domagała, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 ma nadzieję, że jak co roku młodzież pozostanie na terenie popularnego „Żeroma”. – Jak zwykle w ten dzień nie ma u nas normalnych lekcji. Organizujemy tradycyjne „Żeromalia” z wieloma imprezami i konkursami – usłyszeliśmy.
Główną nagrodą dla zwycięskiej klasy ma być dodatkowy wolny dzień na wycieczkę.

Zajęć nie będzie też w większości innych placówek oświaty, a jeśli się odbędą – to na wesoło. W rolę nauczycieli wcielą się uczniowie. Będą też przebierańcy i komiczne apele.

Już od kilku lat w stolicy Karkonoszy nie ma żadnej masowej imprezy z okazji pierwszego dnia wiosny. Zdaniem stróżów prawa to dobrze. – Przy takiej masówce łatwo o anonimowość i awantury. Łatwiej jest też młodzieży się upić – usłyszeliśmy. Z kolei młodzi ludzie nie są zadowoleni. – Powinien być jakiś koncert, jak w innych, większych miastach – twierdzą zapytani przez nas licealiści.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group