Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3479
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pogoda dobra dla blacharzy

Wtorek, 28 października 2008, 14:34
Aktualizacja: 16:00
Autor: Angela
Do kilku kraks doszło dzisiaj na jeleniogórskich drogach. Auta zderzyły się m.in. na rondzie przy ul. Sobieskiego, przy ulicach Różyckiego, Jana Pawła II, Kopernika i pl. kard. Wyszyńskiego. Do dwóch zdarzeń doszło również nieopodal hotelu „Las”. Przyczyny to trudne warunki jazdy, niskie ciśnienie i nierozwaga kierujących.

Kilka minut po 15.00 na rondzie przy ul. Zgorzeleckiej doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem marki VW Golf, 18-letni mężczyzna jadąc od strony Zgorzelca, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości przejechał przez pas zieleni i uderzył w lampę oświetleniową. Kierowca miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu oraz za spowodowanie kolizji drogowej - poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Wcześniej na pl. kard. Wyszyńskiego stłuczka zdarzyła się nieopodal Muzycznego Radia. Przed południem do dwóch stłuczek doprowadzili kierowcy jadący nieopodal hotelu „Las”. Tam, między innymi, mikrobus uderzył w barierkę. Do zdarzenia drogowego doszło także na ulicy Jana Pawła II.

O godzinie 7.30 na skrzyżowaniu ulic Różyckiego - Karłowicza kierowca skody fabii nie ustąpił też pierwszeństwa jazdy i przy zmianie pasa ruchu uderzył w jadącego seatem. Z kolei przed południem przy ulicy Kopernika kierujący renault megane zagapił się i uderzył w citroena.

Jeleniogórska drogówka ostrzega jednak wszystkich kierujących o trudnych warunkach na drogach i apeluje o wzmożoną ostrożność. – Jazdę utrudnia dzisiaj mgła ograniczająca widoczność, mżawka oraz niskie ciśnienie obniżające koncentracje kierujących – ostrzega Kacper Krauze z jeleniogórskiej drogówki. Zmotoryzowani powinni więc kierować się zasadą ograniczonego zaufania na drogach i wykazać wzmożoną ostrożność podczas jazdy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group