Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 9805
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Poetyckie i muzyczne życzenia zza krat

Środa, 9 marca 2011, 8:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 marca 2011, 10:09
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Poetyckie i muzyczne życzenia zza krat
Fot. Angela
Panie pracujące w Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze usłyszały życzenia pozornie znane: zdrowia, szczęścia i radości. Wyjątkowości nadał im jednak sposób: płynęły bowiem w postaci poezji, piosenek oraz dowcipów. Wszystko w wykonaniu osadzonych.

– W imieniu wszystkich kobiet dziękujemy za te życzenia. Było w nich wszystko: odrobina smutku, radości, śmiechu, zabawy, uczucia i muzyki – mówiła jedna z pań po zakończeniu programu artystycznego.
I nie było w tym żadnej przesady. Przy przygotowanym słodkim poczęstunku, sześcioosobowa grupa skazanych przygotowała bowiem trzydziestominutowy program artystyczny, w którym zawarła napisane i wyrecytowane przez siebie wiersze.

Przebywający w AŚ zaśpiewali też dwie piosenki i opowiedzieli kilka zabawnych historyjek z „życia wziętych”, które wywołały na twarzach pań uśmiechy. O swoich koleżankach z pracy nie zapomnieli również mężczyźni pracujący w areszcie śledczym, którzy obdarowali panie koszami ze słodkościami i niespodziankami oraz imiennymi szkatułkami na biżuterię. Dyrektor wręczył każdej pracownicy różę.

– W areszcie śledczym zatrudnione jest dwadzieścia pań, które pracują nie tylko w działach administracyjnych, ale również „na pierwszej linii frontu” czyli w bezpośrednim kontakcie ze skazanymi. Dwie panie są wychowawcami, a dwie inne kobiety psychologami. Pani Ewa Bober kieruje oddziałem penitencjarnym. Praca w areszcie śledczym jest szczególna. To bardzo odpowiedzialne i „stresogenne” zajęcie, bo uprawnienia osadzonych są obecnie bardzo duże. Każda z pań jest u nas jednak asekurowana przez pracujących tu mężczyzn, więc żadne niebezpieczeństwo im nie grozi – powiedział Roman Kret, dyrektor Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group