Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 4542
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Poeta to na pewno ktoś – w szkole pod Śnieżką

Piątek, 28 kwietnia 2017, 8:03
Autor: ZS
Karpacz: Poeta to na pewno ktoś – w szkole pod Śnieżką
Fot. Użyczone
Wierszem pt. "Włosek poety" w interpretacji Piotra Marciniaka z kl. 1a rozpoczęło się spotkanie gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Karpaczu z dyrektorem Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu Zbigniewem Kulikiem.

Pretekstem do zorganizowania prelekcji była trzecia rocznica śmierci Tadeusza Różewicza, który - zgodnie z wolą wyrażoną w testamencie - został pochowany na cmentarzu ewangelickim koło świątyni Wang.

Zbigniew Kulik miał szczęście osobiście poznać autora "Kartoteki" wiele lat temu i towarzyszył mu w licznych uroczystościach i konferencjach, organizował pobyt w naszym mieście, planował wędrówki po karkonoskich ścieżkach. Wizyty poety uwieczniał na zdjęciach, które zaprezentował młodzieży. Wplótł w nie opowieść o człowieku niezwykłym, twórcy tłumaczonym na 100 języków, honorowym obywatelu Karpacza, laureacie kilku tytułów doktora honoris causa. Pan dyrektor mówił także o tym, o jakie eksponaty związane z osobą twórcy udało mu się powiększyć zasoby Muzeum.

Prelekcja została wzbogacona o prezentację kilku utworów poety w wykonaniu Soni Bachłaj, Błażeja Dobieckiego Kasi Kasprzak, Karoliny Przybył z kl. 3a. W roli konferansjera wystąpił Dawid Bury z kl. 3b.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group