Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6982
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Podziemna bariera z brudem i smrodem

Czwartek, 26 czerwca 2008, 9:55
Aktualizacja: 9:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Podziemna bariera z brudem i smrodem
Fot. TEJO
W coraz gorszym stanie jest przejście podziemne pod torami z ulicy 1 Maja na Wincentego Pola. Nic nie zapowiada, że to się zmieni. Nawet w roku jubileuszowym.

Temat nie jest nowy, ale drażniący wielu jeleniogórzan i gości, którzy – idąc z Zabobrza na dworzec PKP, lub w odwrotnym kierunku – muszą przejść przez śmierdzący i brudny pasaż popularnie zwany tunelem. Z roku na rok obiekt podupada, a na ekipy, które doprowadziłyby go do porządku – nie ma szans.

Tunel jest administrowany przez spółkę Nieruchomości PKP. W tym roku mija 13 lat od czasu ostatniej modernizacji przejścia. Niewiele śladów po niej zostało. Pasaż, który powinien być reprezentacyjnym miejscem, straszy bohomazami i smrodem odchodów. Aby przejść pod torami, trzeba w upalną pogodę zatykać nos.

Przejście nie jest dostosowane dla niepełnosprawnych i matek z wózkami, bo podczas kosztownego remontu sprzed 13 lat kolejarze zapomnieli o tych ludziach. Zaniedbania z przeszłości są trudne do naprawienia. Zarządcy nie stać na porządne oczyszczenie ścian i posadzki w tunelu, a co dopiero na montaż odpowiednich podjazdów dla wózków.

– W roku jubileuszowym tunel powinien zostać przystosowany do potrzeb tych, którym trudno się poruszać o własnych siłach, ale to tylko mrzonki. – Takich miejsc w Jeleniej Górze jest znacznie więcej – mówi Leszek Karbowski, szef oddziału terenowego Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group