Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7644
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Podzielili się opłatkiem po harcersku

Niedziela, 21 grudnia 2008, 9:04
Aktualizacja: 9:04
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Podzielili się opłatkiem po harcersku
Fot. Kazimierz Piotrowski
Międzynarodowy Dom Harcerza zaprosił przyjaciół skautów na spotkanie opłatkowe. Przyjechał przedstawiciel powiatu akwizgrańskiego (Niemcy), który pomaga placówce. Byli radni, społecznicy, okolicznościowa msza i wspólne kolędowanie.

Harcerskie wigilie przy ulicy Wiejskiej odbywają się już od prawie 15 lat – mówi przewodniczący RPH Kazimierz Piotrowski. W piątkowym spotkaniu uczestniczyły dzieci, które chodzą na codzienne zajęcia świetlicy działającej na terenie Domu Harcerza.

Wśród gości był przedstawiciel Stowarzyszenia z Kreis Aachen (powiatu Akwizgrańskiego) pan Herberg. Stowarzyszenie to od lat pomaga w prowadzeniu świetlicy. Kilka lat temu ufundowało wyposażenie wraz z oprogramowaniem pracowni komputerowej, finansuje lekcje języka niemieckiego prowadzone dla wychowanków świetlicy, a także dokłada się do posiłków dla dzieci.

Byli także radni rady miejskiej, eksparlamentarzyści Ryszard Matusiak i Tadeusz Lewandowscy, przewodniczący innych Stowarzyszeń: Maria Suchecka ze Stowarzyszenia W Cieniu Lipy Czarnoleskiej, Eugeniusz Ragiel z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, członkowie Rady Przyjaciół Harcerstwa.

Mszę świętą w Kaplicy Domu Harcerza celebrował ksiądz dziekan z parafii św. Wojciecha Tadeusz Dańko. Po nabożeństwie wszyscy przełamali się opłatkiem, dzieci zaprezentowały jasełka połączone z kolędami w tym w języku niemieckim, rozdano paczki dzieciom i wszyscy – z harcerskim pozdrowieniem – zasiedli do wieczerzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group