Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1709
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podzielili się opłatkiem po harcersku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 21 grudnia 2008, 9:04
Aktualizacja: 9:04
Autor: TEJO
Fot. Kazimierz Piotrowski
Międzynarodowy Dom Harcerza zaprosił przyjaciół skautów na spotkanie opłatkowe. Przyjechał przedstawiciel powiatu akwizgrańskiego (Niemcy), który pomaga placówce. Byli radni, społecznicy, okolicznościowa msza i wspólne kolędowanie.

Harcerskie wigilie przy ulicy Wiejskiej odbywają się już od prawie 15 lat – mówi przewodniczący RPH Kazimierz Piotrowski. W piątkowym spotkaniu uczestniczyły dzieci, które chodzą na codzienne zajęcia świetlicy działającej na terenie Domu Harcerza.

Wśród gości był przedstawiciel Stowarzyszenia z Kreis Aachen (powiatu Akwizgrańskiego) pan Herberg. Stowarzyszenie to od lat pomaga w prowadzeniu świetlicy. Kilka lat temu ufundowało wyposażenie wraz z oprogramowaniem pracowni komputerowej, finansuje lekcje języka niemieckiego prowadzone dla wychowanków świetlicy, a także dokłada się do posiłków dla dzieci.

Byli także radni rady miejskiej, eksparlamentarzyści Ryszard Matusiak i Tadeusz Lewandowscy, przewodniczący innych Stowarzyszeń: Maria Suchecka ze Stowarzyszenia W Cieniu Lipy Czarnoleskiej, Eugeniusz Ragiel z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, członkowie Rady Przyjaciół Harcerstwa.

Mszę świętą w Kaplicy Domu Harcerza celebrował ksiądz dziekan z parafii św. Wojciecha Tadeusz Dańko. Po nabożeństwie wszyscy przełamali się opłatkiem, dzieci zaprezentowały jasełka połączone z kolędami w tym w języku niemieckim, rozdano paczki dzieciom i wszyscy – z harcerskim pozdrowieniem – zasiedli do wieczerzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~tak tylko pytam 21-12-2008 14:42
"jasełka połączone z kolędami w tym w języku niemieckim, rozdano paczki dzieciom i wszyscy – z harcerskim pozdrowieniem – zasiedli do wieczerzy." Dlaczego po niemiecku a nie na primier po rosyjsku or by angielsku????
~ 21-12-2008 17:11
A darum, gdyż dzieci uczą się w świetlicy języka niemieckiego i chciały pokazać to przedstawicielom Polsko-Niemieckiego Kręgu Przyjaciół Jelenia Góra - Aachen, którzy od kilku lat pomagają naszej Radzie Przyjaciół Harcerstwa (zresztą paczki dla dzieci również zostały przez nich ufundowane). Jerzy Lenard. P.S. Miłych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz dobrego Nowego 2009 Roku.
kazimierzp 21-12-2008 17:47
@ Pytającego! Gdyby na spotkaniu byli goście z Anglii byłaby kolęda po angielsku, gdyby z Rosji byłaby po rosyjsku. Był gość z Niemiec więc była kolęda niemiecka, w dodatku tenże gość wraz z całym swym stowarzyszeniem opłaca lekcje języka niemieckiego dla tych dzieci! Czy ta odpowiedź rozwiewa Twe wszystkie wątpliwości?!;-) Spokojnych Świąt! Kazimierz Piotrowski
~ 21-12-2008 21:17
tylko harcerzy nie było...
kazimierzp 21-12-2008 22:16
Byli harcerze, byli! Instruktorów harcerskich i to o wysokich stopniach było więcej niż na spotkaniach innych organizacji harcerskich. Miano, tytuł harcerza nie jest już, od wielu lat, przypisany tylko do jednej, "słusznej" organizacji! Nie myśmy wymyślili podział ruchu harcerskiego, więc może nie zaczynajmy pustych sporów, w dodatku tuż przed świętami Bożego Narodzenia! Czuwaj!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group