Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8639
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podzielili się krwią

Sobota, 3 października 2020, 9:12
Autor: WAC
Jelenia Góra: Podzielili się krwią
Fot. areszt śledczy
W minioną środę (30.09) po raz kolejny w ramach akcji "spoKREWnieni służbą" można było oddać krew w mobilnym punkcie poboru krwi przy jeleniogórskim areszcie śledczym.

Mobilny autobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu regularnie przyjeżdża w okolice jeleniogórskiego aresztu śledczego i zawsze wtedy jest liczne grono osób, które chcą podarować cząstkę siebie, by ratować innych. Tym razem krew oddało 20 osób, w większości funkcjonariuszy i pracowników jeleniogórskiego aresztu śledczego. W tym gronie nie zabrakło też jeleniogórzan niezwiązanych z jednostką penitencjarną.

Ta szlachetna inicjatywa funkcjonariuszy, pracowników cywilnych oraz emerytów służby więziennej zainicjowana została w 2016 r powstaniem Klubu Honorowych Dawców Krwi „Serce w mundurze” i trwa nieprzerwanie nadal - informuje rzecznik prasowy aresztu śledczego w Jeleniej Górze mjr Mariusz Mrozewski. - Celem tej szlachetnej akcji jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, propagowanie honorowego krwiodawstwa oraz starania o pozyskiwanie nowych dawców krwi nie tylko w środowisku służb mundurowych.

Twoja reakcja na artykuł?

14
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
409
Coraz lepiej
22%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group